Trwa ładowanie...
d3oh0ll
kryzys ukraiński

Volvo zawiesza współpracę z rosyjskim producentem czołgów

Szwedzki koncern Volvo, drugi na świecie producent ciężarówek, ogłosił w środę, że zawiesza współpracę z rosyjskim Urałwagonzawodem z powodu rosnących napięć w stosunkach między Rosją i Ukrainą po rosyjskiej aneksji Krymu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volvo zawiesza współpracę z rosyjskim producentem czołgów
(AFP, Fot: FREDERIC J. BROWN)
d3oh0ll

We wrześniu ub. roku Volvo ogłosił, że za pośrednictwem swojej francuskiej spółki zawarł umowę o współpracy z Urałwagonzawodem, największym na świecie kombinatem produkującym czołgi, nad nowym pojazdem opancerzonym.

- Zawiesiliśmy rozmowy i tym samym przesuwamy współpracę na późniejszy termin. Powodem tej decyzji jest sytuacja na Krymie, którą uważamy za czynnik wprowadzający niepewność - poinformowała w środę rzeczniczka szwedzkiego koncernu agencję Reutera.

Jak dodała, Volvo musi jeszcze omówić sprawę z francuskimi władzami. Nie została podjęta decyzja o zakończeniu współpracy z rosyjskim kombinatem - zastrzegła.

W marcu Rosja dokonała aneksji należącego do Ukrainy Półwyspu Krymskiego, czym naraziła się na sankcje Zachodu i doprowadziła do najpoważniejszego kryzysu w stosunkach z Zachodem od czasu zimnej wojny.

d3oh0ll

Podziel się opinią

Share
d3oh0ll
d3oh0ll