Trwa ładowanie...

W. Brytania: Menedżerowie z City liczą na znaczące premie roczne

Ponad 20 proc. podwyżki premii rocznych spodziewają się menedżerowie wyższego szczebla firm z londyńskiego City - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Astbury Marsden. Jak deklarują - jeśli ich nie dostaną, to nie zawahają się zmienić pracy.

W. Brytania: Menedżerowie z City liczą na znaczące premie roczneŹródło: Thinkstockphotos
d21hgu5
d21hgu5

Astbury Marsden przeprowadziła ankietę wśród około 1,5 tys. menedżerów wyższego szczebla z sektora finansowego w londyńskim City. Pytała o spodziewany wzrost tradycyjnych rocznych bonusów.

Według uzyskanych odpowiedzi średnia oczekiwana wysokość premii może być wyższa od zeszłorocznej nawet o 21 proc. i wynieść 124,7 tys. funtów. Stanowi to około 60 proc. średnich wynagrodzeń managerów City. Rok temu oczekiwane premie wyniosły średnio 103 tys. funtów (54 proc. rocznego wynagrodzenia).

- Otoczenie rynkowe w City uległo w ostatnim roku znaczącej poprawie, stąd wyższe oczekiwania finansowe menedżerów - komentuje Adam Jackson, dyrektor w Astbury Marsden.

Według niego, pomimo presji zarówno ze strony udziałowców jak i opinii publicznej na ograniczanie premii dla menedżerów w firmach z sektora finansowego oraz odgórnego limitu nałożonego przez UE, który ma wejść w życie z początkiem 2015 roku, pracownicy wyższego szczebla uważają, że ich pracodawcy będą skłonni hojnie nagrodzić ich za tegoroczne wyniki.

d21hgu5

Propozycje UE zakładają ograniczenie premii w sektorze finansowym do 100 proc. ustalonego wynagrodzenia lub maksymalnie jego dwukrotności - za zgodą udziałowców.

Według ankiety, 66 proc. badanych managerów spodziewa się przyznania premii, na jej podwyżkę liczy 40 proc.

Najlepsze perspektywy mają tu pracownicy sektora private equity. Menedżerowie oczekują tam średnio bonusów na poziomie 145,6 tys. funtów, czyli równowartości 115 proc. wynagrodzenia.

Z ankiety wynika także, że pracownicy sektora finansowego nie zawahają się podjąć decyzji o zmianie miejsca pracy, jeśli przyznana premia nie spełni ich oczekiwań. Taką gotowość zadeklarowało 54 proc. ankietowanych, najwięcej w historii przeprowadzania badania.

d21hgu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21hgu5