Trwa ładowanie...
davj8us

W II poł. '10 Dom Development przekaże 240-270 lokali, rozpocznie budowę ponad 1.000

24.08. Warszawa (PAP) - W II połowie 2010 roku Dom Development przekaże klientom 240-270 mieszkań, a nie jak wcześniej planował 340 lokali. Deweloper do końca roku rozpocznie nowe...
Share
davj8us

24.08. Warszawa (PAP) - W II połowie 2010 roku Dom Development przekaże klientom 240-270 mieszkań, a nie jak wcześniej planował 340 lokali. Deweloper do końca roku rozpocznie nowe projekty na ponad 1.000 mieszkań, pierwsze powinny ruszyć we wrześniu lub październiku. Sprzedaż w III kw. będzie nie mniejsza niż w II kw. - poinformowali na wtorkowej konferencji przedstawiciele spółki.

"Nasze plany na 2010 rok zakładały przekazanie klientom 800 mieszkań, ale liczba ta będzie niższa, prawdopodobnie w przedziale 700-730 mieszkań. W II półroczu do klientów trafi więc 240-270 mieszkań, może mieć to wpływ na pogorszenie wyników, ale dzięki wysokomarżowemu projektowi przy Grzybowskiej zysk nie musi istotnie spaść" - powiedział Janusz Zalewski, wiceprezes zarządu.

"Na koniec II kwartału mieliśmy 116 mieszkań gotowych, sprzedanych, ale nieprzekazanych klientom" - dodał.

davj8us

Około 30 proc. z przekazywanych mieszkań pochodzić ma z projektu przy Grzybowskiej.

We wrześniu lub październiku Dom Development rozpocznie kolejne projekty.

"Do końca roku mamy potencjał, aby rozpocząć budowę 1.900 mieszkań, ale prawdopodobnie rozpoczniemy mniej. Będzie to grubo ponad 1.000 mieszkań, zarówno kolejne etapy prowadzonych inwestycji, jak i całkiem nowe projekty" - powiedział Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

Deweloper za 50 mln zł kupił na lewym brzegu Wisły dwie działki pozwalające wybudować około 640 mieszkań w segmencie popularnym.

davj8us

"Kupione grunty mają pozwolenia na budowę, są one zlokalizowane na ulicy Hery na Bemowie i Jana Ostroga na Woli, a budowa może na nich ruszyć w 2011 roku" - powiedział Szanajca.

"Kontynuujemy kupowanie działek, do końca roku możemy wydać na ten cel około 80 mln zł. Interesuje nas głównie lewobrzeżna część Warszawy" - dodał Zalewski.

Deweloper rozważa rozwój działalności w innych miastach.

"W tej chwili nie mamy już dużego potencjału wzrostu na rynku warszawskim, jeśli chcemy się rozwijać jesteśmy skazani na wejście do innych miast, myślimy o Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu" - powiedział Szanajca.

davj8us

W II kwartale Dom Development sprzedał z uwzględnieniem rezygnacji 312 mieszkań, kwartał wcześniej były to 343 lokale.

"Sprzedaż w II kwartale oceniam dobrze, choć jest ona nieco słabsza w porównaniu z rynkiem, gdzie II kwartał był równy pierwszym trzem miesiącom roku" - powiedział Szanajca.

"Trwający kwartał pod względem sprzedaży nie powinien być gorszy od II kwartału" - dodał.

Spółka nie planuje podwyżek cen mieszkań.

"Ceny są płaskie i nie mają potencjału do wzrostu, do końca roku nie przewidujemy ruchów cen" - powiedział prezes.

Dodał, że segmentami rynku, w których rynkowe ceny mogą spadać są źle zlokalizowane apartamenty oraz domy jednorodzinne.

Dom Development miał w II kwartale 142,8 mln zł przychodów, 19,1 mln zł EBIT oraz 13,2 mln zł zysku netto. (PAP)

jru/ jtt/

davj8us

Podziel się opinią

Share
davj8us
davj8us