Trwa ładowanie...
dxo9qir

W IV 74 proc. Polaków przeciwnych wprowadzeniu euro - GfK Polonia

30.04. Warszawa (PAP) - W kwietniu 74 proc. Polaków było przeciwnych wprowadzeniu euro w Polsce - wynika z badania GfK Polonia. W stosunku do poprzedniego miesiąca odsetek...

dxo9qir
dxo9qir

30.04. Warszawa (PAP) - W kwietniu 74 proc. Polaków było przeciwnych wprowadzeniu euro w Polsce - wynika z badania GfK Polonia. W stosunku do poprzedniego miesiąca odsetek przeciwników pozostał na niezmienionym poziomie.

"Obecnie 42 proc. Polaków zdecydowanie jest przeciwnych przyjęciu przez Polskę euro, a raczej przeciwnych jest 32 proc." - napisano w komunikacie.

GfK Polonia podaje, że odsetek zwolenników przyjęcia euro także pozostał na niezmienionym poziomie w porównaniu do pomiaru marcowego.

"Obecnie jest ich łącznie 22 proc. Zdecydowanych zwolenników jest niemal 5 proc., 17 proc. respondentów raczej poparłoby wprowadzenie euro. Jedynie 4 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania" - napisano.

dxo9qir

Kwietniowe badanie zostało przeprowadzone w dniach 3-6 kwietnia 2014 r. na podstawie reprezentatywnej imiennej próby Polaków w wieku 15+, wylosowanej z bazy PESEL. Osoby celowe zostały wybrane w oparciu o dwustopniowy stratyfikowany schemat losowania z całkowitą liczbą realizowanych wywiadów n=1020. Wywiady zostały zrealizowane metodą wywiadów bezpośrednich w domach respondentów CAPI.(PAP)

jba/ osz/

dxo9qir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxo9qir