Trwa ładowanie...
d19zke5

W Libii słychać wystrzały artylerii przeciwlotniczej w Bengazi

16.03. Trypolis (PAP/AFP) - W Bengazi, drugim co do wielkości mieście Libii, było słuchać wystrzały dział przeciwlotniczych i artylerii - poinformowała we wtorek późnym wieczorem...

Share
d19zke5

16.03. Trypolis (PAP/AFP) - W Bengazi, drugim co do wielkości mieście Libii, było słuchać wystrzały dział przeciwlotniczych i artylerii - poinformowała we wtorek późnym wieczorem francuska agencja AFP. Może to oznaczać początek ataku sił wiernych Mummarowi Kadafiemu na to miasto.

Bengazi jest bastionem przeciwników Kadafiego na wschodzie kraju. Libijska armia zapowiedziała we wtorek wieczorem, że wkrótce rozpocznie operację, której celem będzie zdobycie miasta i wyparcie z niego rebeliantów.

Od kilku dni siły rządowe kontynuują zwycięską ofensywę we wschodniej Libii. Libijska telewizja podała we wtorek, że "miasto Adżdabija zostało oczyszczone z najemników i terrorystów powiązanych z Al-Kaidą". Drogi z Adżdabii prowadzą i do Bengazi, i do Tobruku na wschodzie, co ułatwia siłom Kadafiego wzięcie w okrążenie Bengazi. (PAP)

sp/ asa/

d19zke5

Podziel się opinią

Share
d19zke5
d19zke5