Trwa ładowanie...
d1cw9r1

W lipcu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - GUS

22.07. Warszawa (PAP) - Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lipcu oceniany jest negatywnie, podobnie jak w czerwcu, i gorzej niż w analogicznym miesiącu...
Share
d1cw9r1

22.07. Warszawa (PAP) - Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lipcu oceniany jest negatywnie, podobnie jak w czerwcu, i gorzej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat - wynika z badania GUS. Prognozy dla portfela zamówień są korzystne, ale ostrożniejsze od oczekiwań sprzed miesiąca. Sytuacja finansowa w najbliższych miesiącach może się pogorszyć.

"W lipcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się, podobnie jak przed miesiącem, na poziomie minus 4. Poprawę koniunktury zarówno w lipcu, jak i czerwcu sygnalizuje 15 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 19 proc.. Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w badaniu.

Wg GUS bieżący portfel zamówień ogółem oceniany jest podobnie jak przed miesiącem.

d1cw9r1

"Na jego negatywną ocenę wpływają w większym stopniu niekorzystne oceny zagranicznego niż krajowego portfela zamówień. Przedsiębiorcy sygnalizują nieznaczne ograniczenie produkcji. Odpowiednie prognozy wskazują na możliwość niewielkiego wzrostu. Zmniejsza się nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych" - napisano.

"Nieco szybciej niż przed miesiącem wzrasta poziom należności od kontrahentów. Sytuacja finansowa oceniana jest mniej pesymistycznie niż w czerwcu, w najbliższych miesiącach można oczekiwać niewielkiego pogorszenia w tym zakresie. Redukcje zatrudnienia mogą być zbliżone do zapowiadanych w czerwcu. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie spadać" - dodano. (PAP)

nik/ jtt/

d1cw9r1

Podziel się opinią

Share
d1cw9r1
d1cw9r1