Trwa ładowanie...
d2st7ya

W MSP odbędzie się aukcja sprzedaży akcji i udziałów czterech spółek

30 czerwca w resorcie skarbu odbędzie się
aukcja sprzedaży udziałów i akcji czterech spółek należących do
Skarbu Państwa - poinformowało biuro prasowe resortu.

d2st7ya
d2st7ya

Aukcja dotyczy Przedsiębiorstwa Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego PZZ sp. z o.o. z Kwidzynia, NORDIS Chłodnie Polskie sp. z o.o. z Wałbrzycha, Zakładów Przemysłu Wełnianego "Tomtex" SA z Tomaszowa Mazowieckiego i Zakładów Elektronicznych "WAREL" SA z Warszawy.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z 19 grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.

Na liście 68 spółek, które mogą być sprzedane poprzez aukcje publiczne, znajduje się 20 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, m.in. Wydawnictwo Wiedza Powszechna, Agroma Kielce i Gliwicka Agencja Turystyczna, a także spółki z większościowym i mniejszościowym udziałem SP, jak STRADOM SA z Częstochowy czy Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół Cezas z Białegostoku.

23 kwietnia br. w resorcie skarbu odbyła się pierwsza w historii aukcja sprzedaży 100 proc. udziałów państwowej spółki. Specjalizującą się w budowie rozjazdów kolejowych firmę KolTram sprzedano za 96 mln zł, przy cenie wywoławczej 80 mln zł.

d2st7ya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2st7ya