Trwa ładowanie...
d2wzgst

W piątek możliwa kontynuacja wzrostów na GPW (opinia)

20.01. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków piątkowa sesja na GPW może rozpocząć się od wzrostów, wspieranych przez dobre dane, które napłynęły w czwartek z USA. W ich opinii...

Share
d2wzgst

20.01. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków piątkowa sesja na GPW może rozpocząć się od wzrostów, wspieranych przez dobre dane, które napłynęły w czwartek z USA. W ich opinii czwartkowe naruszenie linii trendu spadkowego na poziomie 2.240 pkt. jest pozytywnym sygnałem dla rynku. W dłuższym terminie potwierdzeniem powrotu wzrostów będzie dopiero przełamanie poziomu 2.300 pkt.

"Piątkowa sesja może się prezentować dobrze, z racji na to, że wczoraj mieliśmy silną sesję na Wall Street. Indeks S&P atakował kluczową ponad półroczną linię oporu. Warto zauważyć, że ten atak od kilku tygodni jest systematyczny, stabilny i bez silnych korekt. W dużej mierze zachęcało to kupujących do większej aktywności. U nas inwestorzy pokusili się o to, że na WIG-u 20 naruszyli kilkumiesięczną linię trendu spadkowego, która de facto trwała od lipca. Przebiegała ona w okolicach 2.240 pkt. W czwartek ten poziom został naruszony i jest to pozytywny sygnał w kontekście sesji piątkowej" - powiedział PAP Tomasz Kolarz, analityk BM BPH.

Zdaniem analityka, dopiero przełamanie poziomu 2.300 pkt. oznaczałoby potwierdzenie powrotu trendu wzrostowego.

"Generalnie można powiedzieć, że rynki są obecnie silne. Zdecydowanie można zaobserwować potencjał do odreagowania po zeszłorocznych dołkach. Trzeba jednak pamiętać, że dopiero przebicie poziomu 2.300 pkt. dawałoby scenariusz wzrostowy do poziomów ok. 2.450 pkt. lub może nawet wyżej. Natomiast do tego podchodzę ostrożnie, gdyż rynek znajduje się w długoterminowym trendzie konsolidacyjnym" - powiedział Kolarz.

d2wzgst

Analityk BM BPH dodał, że dobra sytuacja na rynkach jest również wspierana dobrymi danymi makroekonomicznymi, które napłynęły we czwartek z USA.

WIG 20 na zamknięciu czwartkowej sesji wzrósł o 0,73 proc. i wyniósł 2244,38 pkt.

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg wzrostów. W centrum uwagi były informacje ze strefy euro, lepsze od oczekiwań informacje z amerykańskiego rynku pracy oraz wyniki kwartalne banków.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,36 proc. do 12.623,98 pkt. Nasdaq zyskał 0,67 proc. i wyniósł 2.788,33 pkt. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,49 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.314,50 pkt.

Japoński indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 1,47 proc. i wyniósł 8.766,36 pkt.

W piątek inwestorzy poznają szereg danych makroekonomicznych.

W W.Brytanii o 10.30 zostanie podana informacja o sprzedaży detalicznej w XII 2011 r.

O godzinie 16.00 z USA napłyną dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w XII 2011.(PAP)

kam/ osz/

d2wzgst

Podziel się opinią

Share
d2wzgst
d2wzgst