Trwa ładowanie...
d2fiwne

W połowie '13 tempo przyrostu deficytu ulegnie spowolnieniu, nie ma zagrożenia realizacji deficytu w

15.03. Warszawa (PAP) - W połowie roku tempo przyrostu deficytu ulegnie spowolnieniu, nie ma zagrożenia realizacji deficytu w 2013 roku, a zaawansowanie wykonania po lutym jest...

d2fiwne
d2fiwne

15.03. Warszawa (PAP) - W połowie roku tempo przyrostu deficytu ulegnie spowolnieniu, nie ma zagrożenia realizacji deficytu w 2013 roku, a zaawansowanie wykonania po lutym jest typowe dla pierwszych miesięcy roku - napisała w oświadczeniu wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

"Zrealizowany poziom deficytu na podstawie wstępnych szacunków z wykonania budżetu państwa za okres styczeń - luty 2013 r. jest zjawiskiem typowym dla realizacji budżetu w pierwszych miesiącach roku i nie jest czymś niepokojącym" - napisała.

Deficyt budżetu państwa po lutym 2013 roku wyniósł 21.654,9 mln zł, co daje 60,9 proc. deficytu planowanego na 2013 rok na poziomie 35.565,5 mln zł.

"Wynika to w szczególności z przyjętych w systemie finansów publicznych i przepisach prawa materialnego harmonogramów niektórych płatności, wyższych niż wynikałoby to z upływu czasu, takich jak: subwencja dla jednostek samorządu terytorialnego, płatności na realizację Wspólnej Polityki Rolnej czy wreszcie z przyspieszenia w pierwszych dwóch miesiącach br. wpłaty składki członkowskiej do budżetu UE (ponadto wraz z płatnością składki za styczeń rozliczono niedopłatę za 2012 rok)" - napisała Majszczyk.

"W połowie roku co do zasady, tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, tempo przyrostu deficytu ulegnie spowolnieniu. Zrealizowany poziom deficytu nie stanowi zagrożenia dla realizacji deficytu zaplanowanego w ustawie budżetowej na koniec roku 2013" - dodała. (PAP)

map/ osz/

d2fiwne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fiwne