Trwa ładowanie...

W Polsce są już dostępne elektryczne samochody

Seryjnie produkowane auta na prąd można już kupić w Polsce, ale na razie mało kogo na nie stać. Za małe mitsubishi i-MiEV trzeba zapłacić 161 tys. zł - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita".

W Polsce są już dostępne elektryczne samochodyFot: Romet
d4041ba
d4041ba

Produkcja mitsubishi i-MiEV ruszyła tydzień temu, ale już teraz auto jest dostępny w Polsce. Cena jak za małe mieszkanie odstrasza, ale - jak się okazuje - nie wszystkich.

Japoński koncern chwali się, że już zebrał zamówienie na 25 sztuk. O dziwo nie są to kaprysy milionerów, ale koncernów... energetycznych, które traktują samochody elektryczne jako świetny sposób promocji. Poza tym jeden z mitsubishi będzie jeździć po Krakowie i wozić pracowników tamtejszego biura rozwoju miasta.

Na tym nie kończą się plany sprzedażowe Japończyków, którzy liczą na setki zamówień już w przyszłym roku. Nadal będą to raczej firmy, niż osoby prywatne - chętnych na razie odstrasza cena. Ta może spaść za kilka miesięcy gdy pojawi się konkurencja.

Sprzedawać swoje elektryczne auto chce między innymi Peugeot, który polskim klientom chce zaproponować model iOn. Z kolei Chevrolet szykuje się do wprowadzenia do sprzedaży samochodu volt - cena w Stanach Zjednoczonych to 33 tys. dolarów.

d4041ba

Do walki o polski rynek aut elektrycznych szykuje się też... Romet. Firma znana głównie z produkcji rowerów i skuterów zaprezentowała wczoraj swój prototyp. Model Romet 4E ma być alternatywą dla skuterów i motocykli.
- Pojazd dla dwóch osób, z dużą przestrzenią bagażową. Dzięki nowoczesnemu napędowi elektrycznemu to produkt bardzo ekonomiczny: koszt przejechania 100 km to około 5zł - reklamuje producent na swojej stronie internetowej.

Auto to na razie tylko prototyp nad którym prace jeszcze będą trwać. Ustalono jednak już szacunkową cenę - 6-7 tys. euro.

Wirtualna Polska / Rzeczpospolita

d4041ba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4041ba

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj