Trwa ładowanie...
d12fkhu
04-09-2016 06:55

W przyszłym roku dalsza modernizacja Śląskiego Wesołego Miasteczka

W przyszłym roku 60 proc. Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie (Śląskie) będzie już zmodernizowane, przebojem ma być ogromny rollercoaster - według zapowiedzi inwestora największy w Europie Środkowo-Wschodniej.

d12fkhu
d12fkhu

Dotychczasowe postępy prac oraz dalsze plany inwestycyjne przedstawił podczas obchodów 57. urodzin Śląskiego Wesołego Miasteczka zarząd Tatra Mountains Resort - słowackiej firmy, która w ubiegłym roku zainwestowała w ten najstarszy polski lunapark.

"Ponad 130 tys. osób odwiedziło dotąd park w tym sezonie. Spodziewamy się, że sezon zakończymy z wynikiem ok. 145 tys. osób, co oznacza wzrost 15-17 proc. rok do roku. Widać, że ludzie zauważają te zmiany, bo dużo już zagospodarowaliśmy, jest dużo przyjemniej, jest weselej w Wesołym Miasteczku" - powiedział dziennikarzom Julius Vinter, odpowiedzialny za polski oddział TMR.

"Wszystko przebiega tak jak oczekiwaliśmy, oczywiście budujemy zgodnie z naszymi założeniami w masterplanie. (...) W przyszłym roku - kontynuacja zmian, powinno być zagospodarowane ponad 60 proc. Śląskiego Wesołego Miasteczka. Na pięć stref trzy będą całkowicie gotowe w przyszłym roku, powierzchniowo to te największe strefy" - dodał.

Do zainstalowanych w tym roku atrakcji, takich jak oblegana Diamond River - przejażdżka łodzią, zjeżdżającą w rozbryzgach wody z dużej wysokości - w przyszłym roku dołączy gigantyczny rollercoaster. Kolejka ma mieć 40 m wysokości, pokonywać trasę o długości 908 m z maksymalną prędkością 95 km/h.

d12fkhu

Jak zaznaczył Vinter, całe Śląskie Wesołe Miasteczko ma być zmodernizowane do 2019 r. "Nie chcę jednak mówić o końcu inwestycji. Jeśli spojrzeć na parki rozrywki w Stanach Zjednoczonych lub na zachodzie Europy widać, że aby utrzymać frekwencję lub ją zwiększyć, to inwestują każdego roku w kolejne atrakcje, urządzenia. Nie chcę mówić, że spełnimy swój obowiązek z umowy inwestycyjnej z Urzędem Marszałkowskim i wtedy skończymy inwestować. Na pewno będziemy wtedy myśleć o kolejnych inwestycjach i kolejnych urządzeniach. Jesteśmy zobligowani zainwestować 117 mln zł, taka nas wiąże umowa, na ten moment wiemy, że na pewno to będzie więcej" - dodał.

"Śląskie Wesołe Miasteczko ma potencjał być średnim parkiem w Europie. (...) Potencjał Polski, tych miast, które są wokół na to pozwala, trzeba tylko ludziom dostarczyć tego, co chcą, co znają z zagranicy. To powolutku przychodzi, ale w ciągu 2-3 lat będziemy widzieli, że tu przychodzi dużo więcej ludzi" - powiedział prezes TMR Bohus Hlavaty.

Jak poinformował, TMR która ma swoje obiekty na Słowacji, w Czechach oraz w Polsce, rozważa obecnie inwestycje w kolejnych krajach - w Chorwacji i Austrii. "TMR chce osiągnąć synergię poprzez to, że działa w wielu krajach" - zaznaczył prezes TMR. Pozytywnie ocenił współpracę z zarządem woj. śląskiego; samorząd wojewódzki dysponuje 25 proc. udziałów w spółce zawiązanej z TMR w celu prowadzenia Śląskiego Wesołego Miasteczka, pozostaje też właścicielem terenu.

"Czuję satysfakcję, że zdecydowaliśmy się przekazać ten teren prywatnemu inwestorowi - Słowakom, którzy pokazali na Słowacji, że potrafią. I tu w Chorzowie pokazali, że też potrafią. Absolutnie widać dzisiaj pozytywne zmiany i myślę, że takie, które w ciągu kilku lat przywrócą sławę temu miejscu, że to będzie Wesołe Miasteczko nie tylko dla Katowic Chorzowa i Siemianowic, ale dla całej Polski" - powiedział marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.

Słowacka spółka Tatry Mountain Resorts posiada i prowadzi ośrodki narciarskie oraz parki rozrywki. Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark; powstał w 1959 r. Znajduje się w centrum aglomeracji, na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic i Siemianowic Śląskich.

d12fkhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12fkhu