Trwa ładowanie...
ceny paliw

W przyszłym tygodniu możliwe dalsze podwyżki cen paliw

W ciągu ostatnich dwóch tygodni hurtowe ceny benzyn wzrosły, dlatego przy obecnym poziomie marż detalicznych należy oczekiwać dalszych podwyżek na stacjach benzynowych, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

Share
W przyszłym tygodniu możliwe dalsze podwyżki cen paliw
Źródło: AFP, Fot: PHILIPPE HUGUEN / AFP
d2tucug

Poniżej komentarz rynkowy BM Reflex:

Po dziesięciu tygodniach spadków cen benzyny i oleju napędowego na stacjach odnotowaliśmy podwyżki. W tym tygodniu ceny paliw rosły średnio o 4-5 groszy na litrze, a podwyżki w podobnej skali mogą być kontynuowane także w następnych dniach.

d2tucug

Na podwyżki cen paliw na stacjach wpływa wzrost cen paliw na rynku hurtowym. W ciągu ostatnich dwóch tygodni hurtowe ceny benzyn wzrosły blisko 14 groszy na litrze netto, a oleju napędowego o blisko 20 groszy na litrze netto, dlatego przy obecnym poziomie marż detalicznych nie unikniemy dalszych podwyżek przy dystrybutorze.

W przypadku autogazu, który już podrożał o 21 groszy na litrze, jest jeszcze miejsce na podwyżki, ale ich tempo powinno hamować.

Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 18-08-2016:

- benzyna bezołowiowa 95 - 4,32 zł/l (+4 gr/l),

d2tucug

- benzyna bezołowiowa 98 - 4,65 zł/l (+4 gr/l),

- olej napędowy - 4,10 zł/l (+5 gr/l),

- autogaz - 1,80 zł/l (+5 gr/l).

Chociaż ceny wszystkich paliw wciąż pozostają niższe niż przed rokiem, to warto zauważyć, że zmienia się relacja pomiędzy poziomem ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego. Dzisiaj olej napędowy jest tańszy od Pb95 o 22 grosze na litrze, a przed rokiem było to 40 groszy na litrze. W najbliższym czasie ta różnica może się zmniejszać.

d2tucug

Podziel się opinią

Share
d2tucug
d2tucug