Trwa ładowanie...
d2vqe0k
25-11-2015 14:10

W Rzeszowie powstała Klinika Przedsiębiorczości

Bezpłatną pomoc w zakładaniu własnej firmy i poszukiwaniu źródeł finansowania działalności gospodarczej, czy konsultacje przy tworzeniu biznesplanów będzie można uzyskać w Klinice Przedsiębiorczości, która powstała w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.

d2vqe0k

Z pomocy Kliniki będą mogli korzystać mieszkańcy regionu. Pracować w niej będą studenci z koła naukowego Prawa Gospodarczego, którzy są inicjatorami powstania Kliniki. Z ich porad będzie można skorzystać w każdą niedzielę i poniedziałek, a porady udzielane będą bezpłatnie.

Jak zaznaczył rzecznik uczelni Przemysław Pawlak zainteresowani otworzeniem własnego biznesu będą mogli w Klinice uzyskać pomoc np. w przygotowywaniu dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, dowiedzieć się, gdzie i jak poszukiwać źródeł finansowania działalności własnej firmy, czy skorzystać z pomocy studentów przy tworzeniu biznesplanów.

Pawlak dodał, że do zadań Kliniki będzie również należeć promowanie szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Na pracy w Klinice zyskają też sami studenci. Będą bowiem dla nich organizowane szkolenia m.in. z zakresu prawa gospodarczego, tworzenia biznesplanów i coachingu, przez co będą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności - zauważył rzecznik.

d2vqe0k

"Dzięki pracy w Klinice Przedsiębiorczości studenci będą mogli niewątpliwie uczyć się przedsiębiorczości w nowy, ciekawy sposób. Teraz czekamy na pierwsze pomysły. Te najlepsze będziemy starali się wspierać, tak jak się to dzieje w przypadku naszego konkursu +Pomysł na Biznes+" - zapewnił rektor uczelni prof. Jerzy Posłuszny.

Jednocześnie wyraził zadowolenie z przedsięwzięcia, które będzie pomagać w praktycznym zdobywaniu wiedzy i pogratulował studentom "świetnej inicjatywy".

Partnerem Kliniki Przedsiębiorczości jest Izba Przemysłowo - Handlowa w Rzeszowie.

Klinika Przedsiębiorczości to kolejna tego typu inicjatywa uruchomiona na uczelni, gdzie z bezpłatnych porad z różnych dziedzin mogą skorzystać mieszkańcy. Od dłuższego czasu działa tam Klinika Prawa, gdzie studenci udzielają porad prawnych, a miesiąc temu uruchomiono Centrum Mediacji i Arbitrażu, w którym mieszkańcy mogą skorzystać z porad dotyczących m.in. przebiegu i skutków mediacji, dowiedzieć się o zasadach i przebiegu postępowania arbitrażowego i o prawach i obowiązkach osób biorących udział w mediacji.

Rektor zapowiedział, że wkrótce otwarta zostanie jeszcze Klinika Administracji oraz Klinika Bezpieczeństwa.

"To wszystko sprawia, że nasi studenci mają jeszcze większe możliwości zdobywania wiedzy praktycznej, tak istotnej na współczesnym rynku pracy" - podkreślił prof. Posłuszny.

d2vqe0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqe0k