Trwa ładowanie...
d246rxg
d246rxg

W Uniejowie rusza ogólnopolska akcja poświęcona działaniom UE

EuroLato 2015 - ogólnopolski cykl imprez informacyjnych poświęconych działaniom UE rozpocznie się 27 czerwca w Uniejowie (Łódzkie). Akcja zawita do 20 miast i będzie trwać przez całe lato.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d246rxg

Jak poinformowała PAP Zofia Gajos z polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, 2015 r. został ogłoszony przez UE Europejskim Rokiem na Rzecz Rozwoju i jest to idea przewodnia tegorocznej edycji EuroLata. "To wyjątkowa okazja, aby mówić o zewnętrznych działaniach Unii Europejskiej i o tym, jak sama Europa angażuje się w walkę z ubóstwem na świecie" - podkreśliła.

W sobotę, w sąsiedztwie term w Uniejowie, staną namioty Komisji Europejskiej w Polsce, inaugurując ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną, która w ciągu wakacji odwiedzi 20 miast w całej Polsce. Towarzyszy jej trasa koncertowa Polskiego Radia "Lato z Radiem".

W namiotach organizowane będą konkursy i quizy związane z tematyką unijną. Będzie można zasięgnąć informacji m.in. na temat programu Erasmus+, możliwości podejmowania pracy w krajach członkowskich UE i unijnych funduszy dla Polski na lata 2014-2020.

d246rxg

Z Eurobarometru opublikowanego w styczniu br. wynika, że ponad 85 proc. Europejczyków uważa, iż pomoc rozwojowa ma istotne znaczenie. Jednocześnie ponad połowa nadal nie wie, dokąd trafia unijna pomoc i na czym faktycznie polega.

Całą akcję można śledzić w mediach społecznościowych - używając hashtaga #EuroLato2015, a także na stronie internetowej Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska.

d246rxg

Podziel się opinią

Share
d246rxg
d246rxg