Trwa ładowanie...

W Wielkopolsce sieć szkół zawodowych

W Wielkopolsce rusza sieć szkół zawodowych. Dzięki współpracy 6 placówek, w ciągu najbliższych kilku lat, na rynek pracy trafią doskonale wykształceni pracownicy. Każdy z nich ma zdobyć umiejętności w zawodach poszukiwanych przez pracodawców
Share
W Wielkopolsce sieć szkół zawodowych
Źródło: © WavebreakMediaMicro - Fotolia.com
d31qdgl

.

Liderem projektu jest Poznańskie Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej, które już teraz kształci między innymi techników lotnictwa, mechatroników czy programistów.
Paweł Marciniak z poznańskiego Urzędu Miasta tłumaczy, że to początek współpracy między placówkami i nauczycielami, którzy będą mogli przenosić się tam, gdzie są potrzebni. Podobnie mają działać szkoły w Pile, Gnieźnie i Koninie. W Wielkopolsce z siecią szkół współpracować będzie około 300 firm.

W najbliższym czasie Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej chce uruchomić kierunek, na którym szkolić się będą pracownicy firm produkujących i instalujących klimatyzację. Uczniowie tłumaczą, że chcą sprostać oczekiwaniom szybko zmieniającego się rynku pracy. Dzięki temu łatwiej im będzie znaleźć zatrudnienie.

Atrakcyjne oferty pracy z całej Polski. Kliknij i wybierz interesującą Cię branżę!

d31qdgl

Podziel się opinią

Share
d31qdgl
d31qdgl