Trwa ładowanie...
d1kzei2

W XII wzrosła liczba osób spodziewających się wzrostu inflacji - Ipsos

29.12. Warszawa (PAP) - Grudniowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że obecnie nadal większość osób spodziewa się wzrostu inflacji, a ich liczba w porównaniu z listopadem...

Share
d1kzei2

29.12. Warszawa (PAP) - Grudniowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że obecnie nadal większość osób spodziewa się wzrostu inflacji, a ich liczba w porównaniu z listopadem wzrosła - podał w czwartek w komunikacie Ipsos.

Wartość wskaźnika oczekiwań inflacyjnych w grudniu zmniejszyła się w porównaniu z listopadem i znajduje się poniżej granicy 100 punktów, co oznacza, że większość osób spodziewa się wzrostu inflacji.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

W listopadzie NBP, który przelicza badania Ipsos, podał że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 4,2 proc. w porównaniu z 4,2 proc. w październiku.(PAP)

jba/ asa/

d1kzei2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kzei2