Trwa ładowanie...
d3dav1o

Wakacje 2020. Ceny rosną i ani myślą hamować. Przygotuj się na kosztowne wczasy

Wakacje 2020 roku będą inne niż wszystkie poprzednie. Wszystko z powodu skutków pandemii koronawirusa. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu, w jaki sposób globalny kryzys wpłynął na ceny podróżowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wakacje 2020. Ceny rosną i ani myślą hamować. Przygotuj się na kosztowne wczasy
Wakacje 2020. Ceny rosną i ani myślą hamować. Przygotuj się na kosztowne wczasy (Getty Images)
d3dav1o

Wakacje 2020. Postępująca inflacja i polityka biur podróży

Wakacje 2020 zbiegają się z wyraźnym wzrostem cen, który prawdopodobnie odzwierciedla odbicie popytu po kwarantannie. "Inflacja prawdopodobnie utrzyma się na relatywnie wysokim poziomie przez wakacje" - ocenili 30 czerwca analitycy banku ING.

Czytaj też: Wakacje 2020. Słaby złoty nie przeszkodzi w urlopach

d3dav1o

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wakacje 2020 roku nie będą czasem, gdy ceny zagranicznych wycieczek wyraźnie zdrożeją. Nie można jednak liczyć na korzystne upusty, ponieważ złoty słabnie w stosunku do euro i dolara. Ponadto branża turystyczna sama o sobie mówi, że liże rany. Alternatywą stają się oferty last minute, na które jednak trzeba będzie czekać niemal do ostatniej chwili przed terminem wyjazdu.

Wakacje 2020. Wskazany będzie pośpiech

Komentatorzy są zgodni - w lipcu czy sierpniu wyjeżdżamy poza Polskę i planujemy zakup euro czy dolarów lub też rezerwujemy np. noclegi zagranicą, lepiej zrobić to od razu. Ceny wycieczek nie spadną, to jasne, a gdy dodamy, że istnieje poważne ryzyko postępującego osłabiania się złotego, okaże się, że w tym przypadku pośpiech ma prawo stać się najlepszym doradcą.

Czytaj także: Wakacje 2020 w samochodach. Szykują się spore korki

Kursy walut nie mają dużego znaczenia również w przypadku biura Itaka, które zrobiło przedpłaty u kontrahentów z dużym wyprzedzeniem. – Natomiast pod kątem bieżących płatności mamy zabezpieczoną duża ilość waluty, zarówno w euro jak i w dolarach, która pozwala nam na regulację płatności w cenach zgodnych z kalkulacjami – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes zarządu biura podróży Itaka.

d3dav1o

Podziel się opinią

Share

d3dav1o

d3dav1o