Trwa ładowanie...
d3ts939

Wall Street: Dow nieco w górę, pozostałe indeksy w dół

Środowa sesja na Wall Street po serii wzrostów przyniosła w ciągu dnia lekką korektę, której nie przeszkodziły nawet lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne koncernu Coca-Cola. Na samym zamknięciu indeks Dow Jones wyszedł na minimalny plus, co oznacza dla niego ósmy z rzędu wzrost.

Share
d3ts939

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 6,74 pkt. (0,6 proc.) do 12.239,89 pkt. głównie dzięki wzrostowi notowań akcji Bank of America w ostatnich godzinach sesji.

Indeks S&P 500 spadł o 3,69 pkt. (0,28 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.320,88 pkt.

Nasdaq Composite zniżkował o 7,98 pkt. (0,29 proc.) i wyniósł 2.789,07 pkt.

d3ts939

Spadały akcje koncernów paliwowych w ślad za taniejącą ropą naftową na światowych rynkach. Zniżkowały m.in. Chevron, ExxonMobil i ConocoPhillips.

Przed sesją wyniki kwartalne podała Coca Cola. Spółka zanotowała w IV kwartale 2010 r., po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych, 0,72 USD zysku na akcję. Analitycy spodziewali się tymczasem w IV kwartale 2010 roku zysku na akcję na poziomie 0,7 USD. Przychody tego producenta napojów w IV kwartale wzrosły 40 proc. rdr i wyniosły 10,5 mld USD.

Z kolei zysk kwartalny spółki Disney wyniósł 0,68 USD na akcję i okazał się wyższy od oczekiwań. Analitycy spodziewali się zysku netto na poziomie 0,56 centów na akcję. Przychody kwartalne tej największej na świecie spółki z branży medialnej i rozrywkowej wyniosły 10,7 miliardów dolarów wobec oczekiwanych przez analityków 10,5 miliardów dolarów.

Ponad 8 proc. drożały akcje Polo Ralph Lauren po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych.

d3ts939

Zniżkowały papiery koncernu farmaceutycznego Sanofi-Aventis, gdyż zyski spółki spadły z powodu wysokich kosztów związanych z restrukturyzacją.

Ponad 15 proc. drożały akcje NYSE Euronext po oficjalnym potwierdzeniu, że możliwa jest fuzja z Deutsche Boerse.

Drożały akcje 3M po zapowiedzi podniesienia dywidendy i skupu własnych akcji.

O 3 proc. potaniały akcje Wells Fargo, gdyż dyrektor finansowy banku zapowiedział przejście na emeryturę.

d3ts939

Zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zniżkował w tygodniu zakończonym 4 lutego o 5,5 proc. - podano w środę w komunikacie. Tydzień wcześniej indeks wzrósł o 11,3 proc.

Stopa bezrobocia w USA w styczniu 2011 roku wyniosła 9,0 proc., wobec 9,4 proc. w grudniu - podał w ubiegły piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie. W styczniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 36 tys., podczas gdy w grudniu wzrosła o 121 tys. po korekcie.

Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke przed komisją budżetową amerykańskiej Izby Reprezentantów powiedział, że bezrobocie w Stanach Zjednoczonych będzie pozostawało wysokie "przez jakiś czas", a oczekiwania inflacyjne pozostają stabilne pomimo rosnących cen surowców.

Bernanke ocenił, że chociaż spadek bezrobocia w USA odnotowany w styczniu napawa optymizmem to jednak umiarkowany wzrost gospodarczy oraz niechęć pracodawców do zwiększania zatrudniania sprawiają, że zajmie jeszcze kilka lat zanim bezrobocie w tym kraju powróci do "bardziej normalnych" poziomów.

d3ts939

Podziel się opinią

Share
d3ts939
d3ts939