Trwa ładowanie...
d2rbjkg
18-10-2010 23:35

Wall Street w górę po lepszych wynikach Citigroup

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła lekkie wzrosty głównych indeksów, a do kupowania akcji, w tym papierów największych banków, zachęcały lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne Citigroup.

d2rbjkg
d2rbjkg

Zdaniem analityków koniunktura na giełdach w całym tygodniu uzależniona będzie od wyników kwartalnych kolejnych firm.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,73 proc. do 11.143,69 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,48 proc., do 2.480,66 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,73 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.184,72 pkt.

d2rbjkg

W centrum uwagi w poniedziałek były wyniki kwartalne Citigroup.

Zysk Citigroup w trzecim kwartale wyniósł 7 centów na akcję, choć analitycy spodziewali się zysku na poziomie 6 centów na akcję. W III kwartale 2009 roku bank odnotował stratę wynoszącą 27 centów na akcję. Przychody Citigroup w III kwartale tego roku wyniosły 20,74 mld USD. Tutaj analitycy oczekiwali 20,97 mld USD.

Po publikacji wyników w górę poszły notowania nie tylko Citigroup, ale i innych banków, kończąc w ten sposób ostatnią, krótkoterminową korektę na akcjach spółek z tej branży. Wśród zwyżkujących banków znalazły się m.in. JP Morgan, Bank of America oraz Wells Fargo.

Zniżkowały akcje koncernu paliwowego Halliburton. Jego zyski kwartalne, co prawda wzrosły, ale przychody okazały się gorsze od oczekiwań.

d2rbjkg

Lepsze od konsensusu wyniki przedstawił natomiast producent zabawek Hasbro. Inwestorzy nagrodzili spółkę wzrostem kursu jej akcji.

W tym tygodniu wyniki amerykańskich spółek w dalszym ciągu będą przyciągać uwagę inwestorów, gdyż swoje dokonania przedstawi kilka dużych korporacji. Po zakończeniu poniedziałkowej sesji zrobią to Apple i IBM.

We wtorek wyniki zaprezentują Bank of America, Coca-Cola, Goldman Sachs, J&J, AEP, Bank of New York Mellon, Harley-Davidson, Lockheed Martin, New York Times, Yahoo, Sallie Mae oraz Western Digital.

d2rbjkg

W środę wyniki przedstawią Abbot Labs, Boeing, BlackRock, Morgan Stanley, United Technologies, Wells Fargo, M&T Bank, US Airways, eBay, Netflix oraz Seagate Technologies.

Na czwartek publikację wyników zaplanowały m.in. AT&T, Caterpillar, Credit Suisse, Eli Lilly, Novartis, Travelers, UPS, Continental Airlines, PNC Bank, Southwest Airlines, Xerox, Amazon oraz American Express.

I wreszcie w piątek zrobią to Verizon, Exelon, Ingersoll-Rand i Schlumberger.

d2rbjkg

- Wyniki spółek będą w tym tygodniu na pierwszym miejscu - uważa Mike Schenk, wiceprezes Credit Union National Association.

W dół poszły akcje większości spółek z sektora wydobywczego, gdyż analitycy Goldman Sachs obniżyli swoją rekomendację dla tego sektora do "neutralnie".

Ponad 50 proc. zniżkowały papiery Terrestar, gdyż w mediach pojawiły się spekulacje, że firma będzie zmuszona ogłosić bankructwo.

d2rbjkg

W poniedziałek inwestorzy poznali kilka najnowszych danych z otoczenia makroekonomicznego.

Indeks nastrojów wśród amerykańskich firm budowlanych, przygotowany przez National Association of Home Builders (NAHB), wzrósł w październiku do 16 punktów z 13 punktów odnotowanych miesiąc wcześniej. Analitycy oczekiwali indeksu na poziomie 14 punktów.

Rezerwa Federalna poinformowała z kolei, że produkcja przemysłowa w USA we wrześniu 2010 r. spadła o 0,2 proc., wobec wzrostu o 0,2 proc. w sierpniu 2010 roku. Analitycy spodziewali się we wrześniu wzrostu produkcji o 0,2 proc. Wykorzystanie mocy produkcyjnych amerykańskich firm wyniosło we wrześniu 74,7 proc., wobec 74,8 proc. w poprzednim miesiącu po korekcie. Analitycy oczekiwali wyniku 74,8 proc.

Natomiast Departament Skarbu podał, że zagraniczni inwestorzy zwiększyli w sierpniu swoje amerykańskie aktywa netto o 38,9 mld USD. W lipcu zagraniczni inwestorzy zwiększyli stan posiadanych amerykańskich aktywów o 63,3 mld USD.

d2rbjkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rbjkg