Trwa ładowanie...
d3s2e9x

Walne PZ Cormay wznowi obrady ws. emisji akcji 21 lutego

31.01. Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie PZ Cormay w sprawie emisji akcji serii K zostało przerwane do 21 lutego. Do tego czasu akcjonariusze mają zapoznać się z...

Share
d3s2e9x

31.01. Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie PZ Cormay w sprawie emisji akcji serii K zostało przerwane do 21 lutego. Do tego czasu akcjonariusze mają zapoznać się z dodatkowymi informacjami na temat celów emisji - podała spółka w komunikacie.

"Przerwa w obradach Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki ma służyć przedstawieniu akcjonariuszom szerszych informacji dotyczących celów emisji" - podano w raporcie.

Spółka planuje emisję do 10.620.659 akcji serii K z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna planowana jest na 3,40 zł.

Dniem prawa poboru ma być 14 kwietnia. Za każdą posiadaną akcję akcjonariuszowi przysługiwać będzie jedno prawo poboru akcji serii K. Zamiarem zarządu spółki jest pozyskanie z emisji kwoty do 36 mln zł.

PZ Cormay planuje stworzenie na terenie SSE Euro-Park Mielec podstrefa Lublin centrum produkcyjnego, w którym realizowane będą dwa kluczowe procesy związane z produkcją analizatora BlueBox: produkcja i napełnianie kaset mikroprzepływowych oraz montowanie aparatów w ramach montowni wyposażonej w stanowiska kontroli jakości. Środki z emisji posłużą do sfinansowania tej inwestycji. (PAP)

morb/ jtt/

d3s2e9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s2e9x
d3s2e9x