Trwa ładowanie...
d2um0pr
d2um0pr

Warimpex nadal zakłada finalizację w tym roku zbycia biurowców w St. Petersburgu

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Warimpex podtrzymuje, że chce sfinalizować sprzedaż biurowców w St. Petersburgu do końca bieżącego roku, poinformował agencję ISBnews investor relations manager firmy Daniel Folian. Ponadto z dwóch posiadanych projektów biurowych w Krakowie, jeden ma być realizowany w 2015 r., a drugi sprzedany.
Share
d2um0pr

"Nadal zakładamy sfinalizowanie sprzedaży biurowców w St. Petersburgu na rzecz rosyjskiego funduszu emerytalnego do końca bieżącego roku. Chcemy potwierdzić inwestorom, że realizujemy nasze zamierzenia finansowe pomimo wymagających warunków rynkowych. Po finalizacji transakcji rozważymy przeprowadzenie kolejnej emisji obligacji" - powiedział ISBnews Folian.

W I kwartale Warimpex wynegocjował dokument term sheet dotyczący sprzedaży obu biurowców Jupiter I i Jupiter II w kompleksie AirportCity w St. Petersburgu.

Według jego słów, Warimpex jest nadal w procesie refinansowania budynku biurowego w Budapeszcie. Tymczasem firma ma również wkrótce zdecydować, który z dwóch posiadanych projektów biurowych w Krakowie będzie realizowany.

d2um0pr

"Mamy dwa projekty biurowe w tym mieście. Jeden jest położony w bezpośredniej bliskości naszego hotelu Chopin, a drugi również w pobliżu. Oba przewidują 18 tys. m2 powierzchni biurowej. Jeden z nich docelowo będzie sprzedany, ponieważ nie ma sensu realizować obu jednocześnie na tym rynku. Projektowanie jest gotowe, wnioski o zgody na zagospodarowanie również zostały złożone. Realizację docelowego projektu zamierzamy rozpocząć w przyszłym roku" - dodał manager Warimpeksu.

Wskazał ponadto, że wyniki hoteli z portfolio Waripeksu kontynuują dotychczasowe, pozytywne trendy, szczególnie we Francji, Polsce i Niemczech. Z kolei poprawa wyników hoteli w Rosji była pod presją osłabienia rubla wobec euro.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d2um0pr

Podziel się opinią

Share
d2um0pr
d2um0pr