Trwa ładowanie...
d34497r

Warimpex planuje w najbliższym kwartale nową transzą obligacji (opis)

24.04. Warszawa (PAP) - Warimpex planuje w najbliższym kwartale zaoferować nową transzę obligacji z programu emisji 50 mln euro - poinformował Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu....

Share
d34497r

24.04. Warszawa (PAP) - WarimpexWarimpex (Zobacz notowania spółki ») planuje w najbliższym kwartale zaoferować nową transzę obligacji z programu emisji 50 mln euro - poinformował Franz Jurkowitsch, prezes WarimpeksuWarimpeksu. Spółka chce na przełomie 2014/2015 r. rozpocząć budowę obiektu biurowego w Krakowie o powierzchni ok. 20 tys. m kw.

"W najbliższym kwartale chcemy wyjść do rynku z nową transzą obligacji" - powiedział na konferencji prezes.

"Obecnie nie planujemy emisji akcji" - dodał.

WarimpexWarimpex w lutym przyjął program emisji obligacji w kilku transzach o łącznej wartości nominalnej do 50 mln euro. W lutym wyemitowano w ramach tego programu obligacje warte 2,16 mln euro.

d34497r

"Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku otrzymamy wszystkie potrzebne zgody i na przełomie 2014/15 r. ruszymy z budową Chopin Office w Krakowie przy Rondzie Mogilskim. Budynek w planach będzie miał ok. 20 tys. m kw. powierzchni biurowej na wynajem. Spodziewamy się, że oddanie do użytku może nastąpić w 2016-17 r." - powiedział prezes.

Dodał, że koszt takiej inwestycji to ok. 25-30 mln euro.

"Liczymy, że w najbliższym czasie podpiszemy umowę przedwstępną na wynajem projektu Zeppelin w Petersburgu. Pozwoli nam to pozyskać finansowanie i rozpocząć prace, których finał zakładamy na połowę 2015 r." - powiedział.

Zeppelin należy do kompleksu Airportcity, w którym znajduje się obecnie hotel oraz dwa budynki o łącznej powierzchni biurowej 17 tys. m kw., w całości wynajmowanych przez Gazprom.

d34497r

Jurkowitsch poinformował, że Zeppelin doda jeszcze 15 tys. m kw. powierzchni biurowej.

"Konflikt rosyjsko-ukraiński nie ma większego wpływu na naszą działalność w Rosji. Podwyżka stóp procentowych nieco nad dotknęła, ale nie na tyle, żeby projekty przestały być opłacalne" - powiedział.

WarimpexWarimpex spodziewa się, że rynek hotelowy w Polsce będzie rósł proporcjonalnie do wzrostu gospodarczego.

"Jeśli chodzi o Polskę, to widzimy potencjał w budżetowych hotelach w miastach. Polska jest na tyle dużym krajem, że miasta takie jak np. Poznań i Wrocław stanowią centra regionalne. W Czechach odległości są mniejsze i takiego potencjału tam nie ma" - powiedział prezes.

"Oceniamy, że na Węgrzech gospodarka wychodzi z dołka i rynek będzie tam coraz atrakcyjniejszy. Jesteśmy gotowi, by w każdej chwili wejść na rynek rumuński, który ma duży potencjał, jednak czekamy aż poprawią się tam warunki finansowania" - dodał.

WarimpexWarimpex miał w 2013 r. 71,6 mln euro przychodów, 14,8 mln euro EBITDA i 2,4 mln euro zysku netto. (PAP)

mj/ jtt/

d34497r

Podziel się opinią

Share
d34497r
d34497r