Warto szukać dobrych miejsc do wejścia w dolara na długo

Wracające spekulacje nt. możliwego ograniczenia programu QE3 przez FED po publikacji nieco lepszych danych nt. cotygodniowego bezrobocia i spekulacji wokół artykułu w Wall Street Journal, stały się powodem wyraźnego umocnienia dolara w godzinach wieczornych.

Warto szukać dobrych miejsc do wejścia w dolara na długo
Źródło zdjęć: © DM BOŚ

Zresztą był to ruch zapowiadany od kilku dni, a także szeroko opisywany we wczorajszym raporcie popołudniowym. Dzisiaj w centrum uwagi będzie wystąpienie Bena Bernanke podczas konferencji w Chicago o godz. 15:30, a także kończący się szczyt G-7. Warto będzie też zwrócić uwagę na słowa Easther George – szefowej FED z Kansas, która jest zdeklarowaną przeciwniczką programu QE – jej wystąpienie zaplanowano na godz. 20:00. Na rynku znów dużo mówi się o japońskim jenie, po tym jak wczoraj wieczorem padła bariera 100 USD/JPY, a tamtejszy resort finansów opublikował cotygodniowe dane wskazujące na wzrost zainteresowania zagranicznymi obligacjami przez tamtejsze fundusze (od 2 tygodni zakupy przeważają nad sprzedażą).

Jon Hilsenrath z Wall Street Journal uchodzi za jednego z najbardziej poczytnych i wpływowych komentatorów przyszłych ruchów Rezerwy Federalnej – tak przynajmniej uważa rynek. Stąd też plotka, jaka pojawiła się wieczorem, że WSJ planuje opublikować tekst wskazujący na duże prawdopodobieństwo ograniczenia skali programu QE3 jeszcze w tym roku, trafiła na podatny grunt. Zwłaszcza, że kilka godzin wcześniej na rynek napłynęły lepsze dane nt. cotygodniowego bezrobocia (spadek do 323 tys. i średniej 4-tygodniowej do 336,75 tys.), a Charles Plosser z FED stwierdził, że koszty programu QE przewyższają korzyści, sugerując tym samym, że powinno się rozważyć jego ograniczenie.

W efekcie dolar wyraźnie zyskał względem głównych walut, co świetnie widać po tygodniowym wykresie koszykowego BOSSA USD. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę, że rejon 69,10 pkt. ma szanse zostać sforsowany, a kiedy się tak stanie to ruch może być gwałtowny i potwierdzający początek średnioterminowego, wyraźnego trendu. Zwłaszcza, że wspomniany BOSSA USD uderza właśnie w nowe maksima.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/31162/20130510_raport_dzienny_fx.pdf )

Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
eurusdkurs eurowaluty

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)