Trwa ładowanie...
d34hwq8

Wartość Bogdanki znacząco wyższa od ceny proponowanej przez NWR - Aviva OFE

...

d34hwq8
d34hwq8

06.10. Warszawa (PAP) - Aviva OFE, główny akcjonariusz Bogdanki, ocenia, że wartość Bogdanki jest znacząco wyższa od ceny proponowanej przez NWR w wezwaniu.

"Ogłoszony wczoraj zamiar przejęcia Bogdanki przez NWR przyjmujemy ze zrozumieniem. Doceniamy i szanujemy dążenie zarządu NWR do zwiększania wartości dla własnych akcjonariuszy. Jednakże nasza ocena wartości akcji Bogdanki jest znacząco wyższa od propozycji NWR" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Klimkowski, zarządzający portfelem akcji w Aviva OFE.

"Zwiększając udział w Bogdance na wiosnę tego roku (będąc już wówczas największym po Skarbie Państwa akcjonariuszem firmy) uważaliśmy, że akcje firmy są bardzo dobrą inwestycję długoterminową, która z każdym rokiem będzie przynosiła bardzo dobre stopy zwrotu dla uczestników funduszu emerytalnego Aviva. W Bogdance widzieliśmy wówczas ogromny potencjał rozwoju i w naszej opinii nic się nie zmieniło" - dodał.

W jego ocenie przed Bogdanką są duże perspektywy rozwoju.

d34hwq8

"W dalszym ciągu spółka posiada najlepsze aktywa górnicze w tej części Europy. Do tego perspektywy rozwoju są również niepodważalne i jedyne w swoim rodzaju. Z tego względu Bogdanka w naszej opinii ma szansę być centrum konsolidacji przemysłu górniczego w Polsce i w regionie, a nie tylko przedmiotem tego procesu. Chcemy razem z zarządem Bogdanki, który oceniamy bardzo wysoko, tworzyć wartość dla akcjonariuszy oraz budować firmę o europejskim znaczeniu, czego beneficjentami powinni być zarówno pracownicy spółki, jak i uczestnicy naszego funduszu" - powiedział.

Aviva OFE jest największym akcjonariuszem LW Bogdanka. Fundusz ma 14,74 proc. akcji lubelskiej kopalni.

NWR wezwał we wtorek do sprzedaży 34.013.590 akcji Bogdanki, stanowiących 100 proc. kapitału. Wezwanie dojdzie do skutku, gdy będą zapisy na 75 proc. akcji Bogdanki. Zapisy będą przyjmowane od 25 października do 29 listopada.

Za jedną akcję Bogdanki NWR oferuje 100,75 zł. (PAP)

pel/ ana/

d34hwq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34hwq8