Trwa ładowanie...
d12mhnm

Wartość rynku sprzętu medycznego w '14 wzrośnie o 3 proc. - PMR

...

d12mhnm

16.12. Warszawa (PAP) - Wartość rynku sprzętu medycznego w 2014 r. wzrośnie o 3 proc. do 4,13 mld zł - wynika z raportu firmy badawczej PMR.

"Z badania przeprowadzone specjalnie na potrzeby tego raportu wynika, że dominuje nastrój wyczekiwania na nową transzę funduszy unijnych. Pozwolą one zwiększyć zakupy dokonywane przez placówki opieki zdrowotnej, stąd też wzrastająca ponownie dynamika rynku w kolejnych latach, np. 3 proc. w 2014 r., do wartości 4,13 mld zł" - napisano w informacji prasowej.

"Warto zaznaczyć jednak, że nie widać tu optymizmu obecnego jeszcze przed kilkoma latami, kiedy respondenci prognozowali kilkudziesięcioprocentowe wzrosty, co jest zrozumiałe po kilku latach przedłużającego się kryzysu ekonomicznego" - dodano.

Zdaniem autorów raportu słabą sytuację na rynku sprzętu medycznego w 2013 r. (przez co rozumiany jest zarówno drobny jednorazowy sprzęt, jak również urządzenia do diagnostyki obrazowej i sprzęt ortopedyczny) wpłynęło przede wszystkim kończenie się środków z funduszy unijnych.

Na niską dynamikę rynku pośredni wpływ miał również wzrost cen leków będący skutkiem ustawy refundacyjnej, rosnące zadłużenie SP ZOZ oraz ograniczanie przez samorządy wydatków na zakup środków trwałych w szpitalach. (PAP)

mj/ jtt/

d12mhnm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mhnm