Trwa ładowanie...
d326ajm

Wasko rozgląda się za możliwościami akwizycyjnymi

Warszawa, 30.06.2016 (ISBnews) - Wasko rozgląda się za możliwościami potencjalnej akwizycji, poinformował wiceprezes Tomasz Macalik.

Share
d326ajm

"Nasz stan zadłużenia jest bardzo niski i szukamy możliwości potencjalnej akwizycji. Stan środków, jakie mamy do dyspozycji pozwala na kolejny skok rynkowy. Wydaje się, że to lepszy pomysł niż tworzenie produktu we własnym zakresie, co może być trudniejsze i obarczone większym ryzykiem" - powiedział Macalik podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, chodzi raczej o przejęcie w sektorze prywatnym, ponieważ ze strony Skarbu Państwa raczej nie należy oczekiwać prywatyzacji. Zakładanym celem potencjalnej akwizycji byłoby przejęcie podmiotu nie uzależnionego od umów sektora publicznego.

"Nie jesteśmy tradycyjną spółką informatyczną i w kwestii ewentualnych przejęć patrzymy szerzej poza sektor IT" - dodał wiceprezes.

Ostatnia dotychczas akwizycja Grupy to spółka COIG.

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w sierpniu 2001 r.

(ISBnews)

d326ajm

Podziel się opinią

Share
d326ajm
d326ajm