Trwa ładowanie...
d40sub7

We IX zmalała liczba osób oczekujących zahamowania inflacji

21.9.Warszawa (PAP) - Wrześniowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, iż w porównaniu do sierpnia zmalała liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - podał Ipsos w...

Share
d40sub7

21.9.Warszawa (PAP) - Wrześniowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, iż w porównaniu do sierpnia zmalała liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - podał Ipsos w komunikacie.

Wartość wskaźnika we wrześniu spadła w porównaniu z sierpniem i znalazła się w pobliżu 100 pkt, oznaczającej równowagę między oczekiwaniami na wzrost i spadek inflacji.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

W sierpniu NBP, który przelicza badania Ipsos podał, że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 3,1 proc. (PAP)

map/ ana/

d40sub7

Podziel się opinią

Share
d40sub7
d40sub7