Trwa ładowanie...
d3rz1xw

We wrześniu zmniejszyła się liczba osób oczekujących wzrostu inflacji - Ipsos

28.09. Warszawa (PAP) - Wrześniowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że w porównaniu do sierpnia liczba osób oczekujących wzrostu inflacji zmniejszyła się - podał Ipsos w...

Share
d3rz1xw

28.09. Warszawa (PAP) - Wrześniowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że w porównaniu do sierpnia liczba osób oczekujących wzrostu inflacji zmniejszyła się - podał Ipsos w komunikacie.

Wartość wskaźnika we wrześniu jest jednak nadal poniżej 100 punktów, co oznacza, że większość osób spodziewa się wzrostu inflacji.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

W sierpniu NBP, który przelicza badania Ipsos, podał, że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 2,7 proc. w porównaniu do 2,1 proc. w lipcu.(PAP)

jba/ jtt/

d3rz1xw

Podziel się opinią

Share
d3rz1xw
d3rz1xw