Trwa ładowanie...
d76j88x

Wiceminister finansów: MF planuje kolejne emisje obligacji w CHF i USD

Wiceminister finansów Dominik Radziwiłł powiedział w rozmowie z PAP, że resort finansów planuje kolejne emisje euroobligacji w tym roku we frankach szwajcarskich i dolarach. Mniej prawdopodobna jest emisja w jenach
Share
d76j88x

.

_ Jeśli chodzi o emisje zagraniczne, warunki są o tyle trudne, że są zmienne. W styczniu wyemitowaliśmy euroobligacje w euro o wartości 1 mld i jesteśmy jak dotąd jedynym krajem regionu, któremu się to udało _- powiedział PAP Radziwiłł w niedzielę w kuluarach szczytu UE w Brukseli.

_ Spready się bardzo rozszerzyły, w ostatnim czasie był moment, kiedy na rynkach było mnóstwo paniki i sytuacja do emisji była trudna _ - dodał.

d76j88x

_ Będziemy emitować euroobligacje w momencie, kiedy ta sytuacja będzie korzystna, w tym roku tradycyjnie planujemy emisję we frankach. To nie będzie duża emisja w sensie budżetowym. Spotkałem się ostatnio z inwestorami w Szwajcarii. Zainteresowanie było ogromne. Road show się udał _ - powiedział Radziwiłł.

_ Jeśli chodzi o kolejne emisje, bardziej prawdopodobna jest emisja w dolarach niż w jenach. Myślimy w tej chwili o emisji obligacji w dolarach _ - powiedział wiceminister finansów.

_ W tej chwili podstawowym elementem branym pod uwagę przy emisjach jest duża zmienność rynku _ - dodał.

Bartek Godusławski

d76j88x

Podziel się opinią

Share
d76j88x
d76j88x