Trwa ładowanie...
d4i7z7m

Wiceprezes Energi: inwestycja w PGG w dłuższym okresie opłacalna

Inwestycja Energi w zakup akcji Polskiej Grupy Górniczej w dłuższym horyzoncie będzie opłacalna - ocenił w czwartek wiceprezes Energi Jacek Kościelniak.

Share
d4i7z7m

Energa poinformowała w środę, że jej zarząd podjął kierunkową decyzję o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej kwotą 100 mln zł przez Energa Kogeneracja.

"Jesteśmy przekonani, że w dłuższym horyzoncie czasu jest to inwestycja opłacalna. (...) Współpracujemy dobrze z PGG, mamy podpisany długoterminowy kontrakt, bardzo atrakcyjny" - powiedział Kościelniak podczas czwartkowej konferencji prasowej.

"Patrząc na horyzont długoterminowy, biorąc też pod uwagę to, że górnictwo to nasza perełka, dobro narodowe, spodziewamy się stopy zwrotu w dłuższym horyzoncie czasu" - dodał.

Wiceprezes Energi Grzegorz Ksepko dodał, że decyzja o dokapitalizowaniu PGG była poprzedzona dogłębnymi analizami.

d4i7z7m

"Z analiz wynika, że to przedsięwzięcie opłacalne, rentowne i myślę, że nie będziemy zawiedzeni" - powiedział Ksepko.

O podobnym dokapitalizowaniu w środę informowali też inni akcjonariusze PGG: PGE (przez spółkę zależną PGE GiEK kwotą 100 mln zł) oraz PGNiG (przez spółkę PGNiG Termika 300 mln zł).

Ministerstwo Energii informowało wcześniej, że po połączeniu z KHW Polska Grupa Górnicza ma być dokapitalizowana kwotą ok. 1 mld zł. Jak mówił w połowie marca minister energii Krzysztof Tchórzewski, środki te będą przeznaczone na niezbędne inwestycje. (PAP Biznes)

d4i7z7m

Podziel się opinią

Share
d4i7z7m
d4i7z7m