Trwa ładowanie...
d5d87ui

Wielka awaria Visy. Problem został już usunięty

Wielka awaria Visy - płatności kartami była niemożliwe ze względu na kłopoty techniczne firmy. Polskie banki szybko zareagowały na ten problem. W sobotę rano system został naprawiony i powinien działać normalnie.
Share
Awaria miała miejsce nie tylko w Polsce
Awaria miała miejsce nie tylko w PolsceŹródło: Materiały prasowe
d5d87ui

W osobtę rano biuro prasowe Visa w Polsce rozesłała komunikat:

"1 czerwca br. wystąpiły zakłócenia w działaniu systemu Visa, które dotknęły klientów w całej Europie. Naszym celem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania kart Visa 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Wczoraj nie udało nam się zrealizować tego celu w pełni, za co przepraszamy naszych partnerów oraz – przede wszystkim - użytkowników kart Visa. Obecnie mogą już oni korzystać ze swoich kart Visa, ponieważ działanie naszego systemu powróciło niemal do poziomu wyjściowego. Zakłócenia spowodowane zostały awarią sprzętu. Nie mamy podstaw aby sądzić, że były one związane z nieuprawnionym dostępem do systemu ani działaniami prowadzonymi w złej wierze".

- Bank Zachodni WBK został poinformowany o awarii systemu kart płatniczych Visa w Europie. Skutkuje to problemami z autoryzacją części transakcji kartami tej organizacji realizowanymi przez klientów banków w Polsce. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy - poinformował w piątek bank na swoim profilu na Facebooku.

d5d87ui

mBank, BZ WBK. Awaria Visy dotyka polskie banki

Kłopotów z płatnościami nie krył również mBank.

mBank podkreślał, że "wszystkie płatności kartami Visa mogą być utrudnione", w swoim wpisie na Twitterze przy tym przywoływał komunikat europejskiego biura Visy. - Sugerujemy w obecnej chwili skorzystać z płatności za pośrednictwem usługi BLIK lub karty innej organizacji - czytaliśmy w innym wpisie mBanku.

d5d87ui

Polska konkurencja dla Visy i Mastercarda? Zobacz wideo:

Awaria dotknęła też inne europejskie banki, a nawet aplikacje mobilne. O kłopotach z płatnościami poinfromował na Twitterze Revolut.

Czytaj też:Gigantyczna awaria Visy. Jednak nie tylko ta firma ma problemy

Niektórzy czytelnicy informowali nas poprzez dziejesie.wp.pl o problemach z płatnościami w innych bankach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5d87ui

Podziel się opinią

Share
d5d87ui
d5d87ui