Trwa ładowanie...

Wielka Brytania – coraz gorsza sytuacja na rynku pracy.

Wielka Brytania ma problem z gigantycznym spadkiem liczby pracowników z Unii Europejskiej. Dotyczy to w szczególności obywateli nowych państw członkowskich, w tym Polski. Prawdopodobnie nachodzi koniec koniunktury na pracę na Wyspach.

Wielka Brytania – coraz gorsza sytuacja na rynku pracy.Źródło: PAP
d4fc3i7
d4fc3i7

Brytyjski urząd statystyczny twierdzi, że stopa bezrobocia na terenie Wielkiej Brytanii pod koniec czerwca bieżącego roku wynosiła 4%. Jest to rekordowo niski poziom po raz pierwszy od 43 lat. Tak wysokie bezrobocie zostało odnotowane ostatnio w przedziale lat 1974-1975.

Dane ONS potwierdzają, że w przeciągu ostatniego roku znacząco zmniejszyła się liczba obywateli państw członkowskich UE (z 86 tysięcy do 2,28 miliona), którzy pracują w Wielkiej Brytanii. Ogromne zmniejszenie zauważono pośród krajów, które dołączyło do Unii Europejskiej w 2004 r. Ilość pracowników z państw grupy A8 spadła do 880 tysięcy.

Według słów profesora ekonomii z King’s College London, Jonathana Portesa, jest to całkowicie przełomowy moment. Zaistniałą sytuacje naukowiec „zwala” na efekt Brexitu. Według niego wycofanie się z Unii przyczyniło się spadku atrakcyjności kraju dla migrantów. Podkreślił również, że szczególnie Polska ma duży udział w spadku imigracji. Według niego może to odzwierciedlać siłę polskiej gospodarki.

d4fc3i7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fc3i7