Trwa ładowanie...

Wielka burza po losowaniu Lotto. "Ta sama kula miała dwa różne numery"

Widzowie losowania irlandzkiego Lotto oskarżyli organizatorów totalizatora o ustawianie gry z główną nagrodą wysokości ponad 5 mln euro.

Share
Wielka burza po losowaniu Lotto. "Ta sama kula miała dwa różne numery"
Źródło: Twitter.com/Davecon1973
d20og8z

*Sobotnie losowanie kul zasiało niepokój w sercach wielu Irlandczyków. *Oto w grze Lotto Plus One podczas wybierania kolejnych numerów z puli wyskoczyła kula z numerem 38. Problem w tym, że po za trzymaniu się wyglądało, jak gdyby miała ona wydrukowany z boku także numer 33. W sieci pojawiły się "dowody" na ustawienie popularnej gry liczbowej.

Irlandzkie lotto jest ustawione, spójrzcie 33 i 38 na tej samej kuli - stwierdził na twitterze David Connolly i pokazał zdjęcie zrobione z ekranu telewizora.

Głosów osób zaskoczonych "podwójną numeracją" było więcej. Ktoś zasugerował, że organizatorzy powinni wypłacać za oba skreślone numery.

Rzecznik Loterii szybko zaczął gasić medialny pożar. Zapewniono graczy, że losowanie Lotto Plus One było prawidłowe a to, co zaskoczyło widzów, to refleks światła.

d20og8z

Odblask światła w trakcie filmowania stworzył iluzję, przez którą część graczy mogła sądzić, że kula zawiera dwa numery. Tak się nie stało. Waga i rozmiar kul są zawsze skrupulatnie badane. Przy każdym losowaniu obecni są niezależni kontrolerzy - "Irish Mirror" cytuje rzecznika.

Poniżej wideo pokazujące losowanie i moment, gdy powstała owa iluzja.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d20og8z

Podziel się opinią

Share
d20og8z
d20og8z