Trwa ładowanie...
włochy
09-10-2010 15:35

Wielka manifestacja w Rzymie pod hasłem obniżenia podatków

Niższych i bardziej sprawiedliwych podatków domagali się uczestnicy wielotysięcznej manifestacji w sobotę w Rzymie, zwołanej przez centrale związkowe Cisl i Uil. Odbyła się ona pod hasłem: "Mniej podatków za pracę, więcej pracy dla Italii".

Wielka manifestacja w Rzymie pod hasłem obniżenia podatkówŹródło: AFP, fot: JANEK SKARZYŃSKI
d41zfi0

Demonstranci wznosili okrzyk: "Więcej wsparcia dla rodzin, młodzieży, kobiet i imigrantów". Nie było natomiast haseł jawnie wymierzonych w rząd Silvio Berlusconiego.

Organizatorzy twierdzą, że w wiecu na Piazza del Popolo uczestniczyło 100 tysięcy osób. Policja nie podała swoich szacunków.

- Po raz pierwszy związki zawodowe manifestują prosząc o obniżenie podatków - oświadczył lider centrali Uil Luigi Angeletti. Skrytykował jednocześnie to, że do protestu nie przyłączyła się największa lewicowa centrala Cgil.

- My - dodał Angeletti - chcemy prowadzić rokowania i zawrzeć porozumienie z rządem w sprawie podatków. - Wydaje się, że Cgil nie jest zainteresowana zawieraniem umów - stwierdził lider socjalistycznej centrali związkowej.

Przywódca chrześcijańskiej Cisl Raffaele Bonanni w swym przemówieniu wyraził zaś przekonanie, że pracownicy najemni we Włoszech są "bankomatem dla państwa".

d41zfi0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41zfi0