Trwa ładowanie...

Wieża Eiffla była zamknięta z powodu strajku

Wieża Eiffla w Paryżu została w piątek zamknięta dla zwiedzających z powodu strajku pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - poinformowała Spółka Eksploatacji Wieży Eiffla (SETE), przez którą słynny budynek jest użytkowany.

Wieża Eiffla była zamknięta z powodu strajkuŹródło: Fotolia, fot: scaliger
dnb8rvz
dnb8rvz

Wieża Eiffla w Paryżu została w piątek wieczorem ponownie otwarta dla zwiedzających po trwającym kilka godzin strajku pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - podała Spółka Eksploatacji Wieży Eiffla (SETE), przez którą słynny budynek jest użytkowany.

Turyści nie mogli wejść na wieżę od godziny 9.30 rano do 14.30 - donosi agencja EFE.

Pracownicy ochrony, zatrudnieni przez firmę prywatną MR Securite et Securite Services, domagają się od swego pracodawcy m.in. podniesienia pensji i specjalnej premii w wysokości 300 euro - wynika z informacji związków zawodowych CGT, na które powołuje się agencja AFP. Jednocześnie zażądali od SETE natychmiastowej rezygnacji z korzystania z usług firm zewnętrznych do obsługi ruchu turystycznego na wieży w godzinach nocnych - precyzuje EFE.

W piątek doszło do spotkania strajkujących z dyrektorem generalnym firmy MR Securite et Securite Services, ale nie wiadomo czym ono się zakończyło. Nie jest jasne, czy żądania strajkujących zostały spełnione.

dnb8rvz

W ciągu dnia zarządzana wspólnie przez miasto i prywatne firmy SETE wyraziła ubolewanie, że z powodu strajku, o którym nie została wcześniej poinformowana, cierpią turyści.

W październiku 2010 r., a następnie w czerwcu 2013 r. wieża była zamykana za każdym razem na dwa dni z powodu strajków około 300 pracowników domagających się poprawy warunków pracy, wyższych uposażeń i zwiększenia bezpieczeństwa.

Paryska "Żelazna Dama" jest najczęściej odwiedzaną budowlą świata. Codziennie odwiedza ją od 25 do 30 tys. turystów, siedem dni w tygodniu przez cały rok.

dnb8rvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnb8rvz