Trwa ładowanie...

Wieża Eiffla zamknięta - pracownicy strajkują

Paryska wieża Eiffla jest nieczynna z powodu protestów przeciw rządowej reformie emerytalnej - poinformowała dyrekcja słynnej budowli. Setki turystów musiały opuścić zabytek.

Share
Wieża Eiffla zamknięta - pracownicy strajkująŹródło: Jupiterimages
d2mgt8e

Jak informuje na swojej stronie internetowej dziennik "Le Parisien", najczęściej odwiedzaną budowlę świata zamknięto przed godziną 14. Pracownicy słynnej wieży postanowili bowiem dołączyć do manifestacji przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego, która trwa właśnie w stolicy Francji.

Według związkowców z CGT, w proteście zadeklarowało udział 260 spośród 300 pracowników paryskiej "Żelaznej Damy".

Słynny budynek jest użytkowany przez Spółkę Eksploatacji Wieży Eiffla (Sete), zarządzaną wspólnie przez miasto i prywatne firmy. Jak przypomina "Le Parisien", ostatni raz zamknięto wieżę z powodu strajku w kwietniu ubiegłego roku. Personel domagał się wtedy poprawy warunków zwiedzania i pracy. Paryską wieżę odwiedza rocznie ponad 6 mln osób.

d2mgt8e

Nie chcą ustawy emerytalnej

Mieszkańcy Paryża manifestują przeciwko ustawie emerytalnej. Zdaniem policji na ulice wyszło 65 tys. osób, natomiast związkowcy twierdzą, że jest ich ponad 330 tys. Wcześniej MSW Francji poinformowało, że w południe demonstrowało w całym kraju około 500 tysięcy osób.

Pochód wyruszył spod wieżowca Montparnasse na południu miasta i zmierza do centrum Paryża. W barwnym korowodzie widać licznych licealistów i studentów, którzy po raz pierwszy dołączyli do manifestacji w obronie obecnego systemu emerytalnego.

d2mgt8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mgt8e
d2mgt8e