Trwa ładowanie...
d3kg10q

Wizyta szefa MON w Siemianowicach Śląskich (komunikat)

...

Share
d3kg10q

24.09. Warszawa - MON informuje:

W piątek 25 września Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich odwiedzi Wojskowe Zakłady Mechaniczne S.A. w Siemianowicach Śląskich. Pretekstem do wizyty jest zakończenie przygotowań do wysłania do Afganistanu ostatniej w tym roku partii specjalnie przygotowanych do operowania na teatrze działań KTO Rosomak. Szef resortu obrony obejrzy pojazdy bazowe z obrotnicą oraz wozy ewakuacji medycznej.

Siedem transporterów we wrześniu dotarło już do Afganistanu, kolejnych czternaście, w tym dziesięć w wersji bazowej z obrotnicą i cztery wozy ewakuacji medycznej zostanie przetransportowane w październiku.

d3kg10q

Przedstawiciele zakładu zaprezentują ponadto transporter Rosomak z nowymi zabezpieczeniami mającym chronić załogę i desant przed ostrzałem z granatników przeciwpancernych oraz z siedzeniami dodatkowo zabezpieczonymi przed wybuchami min pułapek. Na linii montażowej Minister Klich obejrzy prace przy kolejnych pojazdach wykonywanych już z blach zamawianych w polskich hutach.

Ważnym punktem wizyty będzie otwarcie Centrum Serwisowo-Naprawczego, w którym będą prowadzone wszelkie przeglądy okresowe, remonty i naprawy służących w polskiej armii Rosomaków.

Przedstawicieli mediów zapraszamy na teren Wojskowych Zakładów Mechanicznych S.A. w Siemianowicach Śląskich. Wizyta szefa MON rozpocznie się o godzinie 10.00. Akredytacjami zajmuje się rzecznik prasowy zakładu p. Michał Rumin."

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

d3kg10q

Podziel się opinią

Share
d3kg10q
d3kg10q