Trwa ładowanie...
d29ocmb

Wniosek dot. zniesienia dematerializacji akcji Asseco CE trafił do KNF

Warszawa, 29.12.2016 (ISBnews) - Asseco Central Europe uzyskało potwierdzenie, że wniosek o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała spółka.

Share
d29ocmb

"Rada dyrektorów Asseco Central Europe, a. s. informuje, że 28 grudnia 2016 r. spółka otrzymała potwierdzenie złożenia w KNF wniosku o udzielenie zezwolenia na zmiany formy akcji na papierowe" - czytamy w komunikacie.

Ogłaszając w końcu października br. wezwanie na 6,49% akcji Asseco Central Europe, Asseco Poland zadeklarowało, że zamierza złożyć wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia spółki i zażądać umieszczenia w porządku obrad sprawy podjęcia uchwały w przedmiocie zniesienia dematerializacji akcji spółki oraz wycofania ich z obrotu na GPW.

W ub. tygodniu poinformowano, że Asseco Poland złożyło w ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Asseco Central Europe zapisy na łącznie 1 242 480 akcji ACE, stanowiących ok. 5,82% udziału w kapitale zakładowym.

Asseco Central Europe należy do grupy Asseco Poland, w której odpowiada za rozwój biznesu w regionie Europy Środkowej.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100). W 2015 r. przychody Grupy wyniosły 7,26 mld zł.

(ISBnews)

d29ocmb

Podziel się opinią

Share
d29ocmb
d29ocmb