Trwa ładowanie...
d3t1jdh

Wojciech Kędzia będzie pełnił obowiązki prezesa KGHM International od 1X

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews) - Wojciech Kędzia będzie pełnił obowiązki prezesa KGHM International Ltd. od 1 października br., podał KGHM.

Share
d3t1jdh

?To spółka w pełni zależna od KGHM Polska Miedź, posiadająca kopalnie w Kanadzie, USA i Chile. Dotychczasowy prezes KGHM International, Derek White, zrezygnował ze stanowiska, ale będzie nadal współpracował z grupą KGHM jako niezależny doradca" - czytamy w komunikacie.

Kędzia z KGHM związany jest od 1992 roku. W lutym 2015 roku został powołany do zarządu KGHM International jako zastępca prezesa.

?Chcę podziękować dotychczasowemu prezesowi KGHM International za jego wkład w integrację tej spółki i jej aktywów górniczych w ramach globalnej grupy KGHM. Wiedza i doświadczenie Dereka White'a sprawiły, że dziś możemy śmiało stawiać czoło wyzwaniom na międzynarodowych rynkach surowcowych. Będę kontynuował tę misję i wierzę, że będzie to z korzyścią zarówno dla pracowników KGHM International, jak i całej grupy KGHM" - powiedział Kędzia, cytowany w komunikacie.

d3t1jdh

W marcu 2012 roku, w wyniku transakcji przyjaznego przejęcia, KGHM Polska Miedź przejęła 100 % akcji kanadyjskiej spółki górniczej Quadra FNX. Po przejęciu nazwa spółki została zmieniona na KGHM International. Jej najważniejszym aktywem jest chilijska kopalnia Sierra Gorda - jeden z największych na świecie producentów miedzi i molibdenu, będący w 55% własnością KGHM International.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh