WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Gospodarka

Wolny handel pozwoli zwalczyć kryzys

Przywódcy państw Azji i obu
Ameryk, uczestniczący w szczycie państw regionu w Limie, uznali, że wolny handel i reformy międzynarodowych instytucji
kredytowych pozwolą światu na uniknięcie głębszego kryzysu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Członkowie forum Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), zobowiązali się w stolicy Peru, iż w ciągu najbliższych 12 miesięcy będą wstrzymywać się od wznoszenia wszelkich barier inwestycyjnych czy handlowych.

Wyrazili również gotowość wspierania wysiłków na rzecz poprawy funkcjonowania Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego (BŚ) w czasach, gdy więcej krajów zwraca się do nich o pomoc.

We wspólnej deklaracji 21 przywódców państw regionu zaznaczyło, że protekcjonizm "jedynie zaostrza obecną sytuacje gospodarczą". Uczestnicy wyrazili też konieczność dalszych reform sektora finansowego.

WP

Wcześniej premier Kanady Stephen Harper i prezydent Meksyku Felipe Calderon o wywołanie kryzysu oskarżyli USA i żądali lepszego nadzoru bankowego.

_ Nasz największy sąsiad i największy partner handlowy jest epicentrum finansowego trzęsienia ziemi i globalnego spowolnienia _ - mówił Harper na spotkaniu z liderami biznesu, jeszcze przed spotkaniem z politykami.

Calderon zauważył, że problemom strukturalnym światowej gospodarki pozwolono jątrzyć się, zanim wymknęły się spod kontroli.

_ Tego nie wywołały kraje rozwijające się _- dodał Meksykanin.

WP
Polub WP Finanse
WP
WP