Trwa ładowanie...
d38qdor
d38qdor

Wpłata części zysku PKO BP do budżetu zmniejszy deficyt o ok. 0,2 proc. PKB - NBP

9.6.Warszawa (PAP) - Wpłata części zysku PKO BP do budżetu państwa zmniejszy deficyt budżetowy o ok. 0,2 proc. PKB, jednak negatywny efekt związany z tą operacją całkowicie...
Share
d38qdor

9.6.Warszawa (PAP) - Wpłata części zysku PKO BP do budżetu państwa zmniejszy deficyt budżetowy o ok. 0,2 proc. PKB, jednak negatywny efekt związany z tą operacją całkowicie zniesie ewentualne korzyści z niższego deficytu - podał we wtorek w komunikacie NBP.

"Można szacować, że wpłata części zysku PKO BP do budżetu państwa zmniejszy deficyt budżetowy o ok. 0,2 proc. PKB. Wydaje się, że taka zmiana deficytu nie zostanie nawet zauważona przez rynki finansowe, a negatywny efekt związany z tą operacją całkowicie zniesie ewentualne korzyści z niższego deficytu" - napisano w informacji prasowej w sprawie rekomendacji zarządu PKB BP dotyczącej wypłaty dywidendy.

Prezes NBP zaapelował do rządu, aby podjął wszystkie niezbędne kroki, aby zysk PKO BP przeznaczyć w całości na podwyższenie kapitałów tego banku.

d38qdor

W poniedziałek zarząd PKO BP poinformował, że chce wypłacić 2,88 zł dywidendy na akcję, co oznacza, że bank przeznaczyłby na wypłatę prawie cały ubiegłoroczny zysk netto.

Wcześniej zarząd PKO BP deklarował, że nie chce wypłacać dywidendy z zysku za 2008 rok.

Jednocześnie PKO BP poinformował o planie emisji do 650 mln akcji serii D z zachowaniem prawa poboru. Według słów prezesa PKO BP Jerzego Pruskiego, planowana emisja akcji mogłaby mieć wartość około 5 mld zł. (PAP)

jba/ ana/

d38qdor

Podziel się opinią

Share
d38qdor
d38qdor