Trwa ładowanie...
d2bnqqn
11-01-2017 15:50

Wrocław/ Centrum badań EIT+ ma współpracować z firmami z Kanady

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisało w środę list intencyjny z ambasadą Kanady nt. współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami z tego kraju. Ma ona przede wszystkim dotyczyć startupów i rozwoju innowacji w ramach nowych technologii.

d2bnqqn
d2bnqqn

Jak poinformowała PAP rzeczniczka EIT+ Klaudia Piątek, list intencyjny o współpracy podpisali w środę we Wrocławiu ambasador Kanady w Polsce Stephen de Boer i wiceprezes EIT+ Mateusz Wilczyński.

Dodała, że porozumienie zawarto w ramach uruchamianego przez stronę kanadyjską programu "Soft Landing", który zakłada rozwój badań i współpracy nad innowacjami.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest gotowe do współpracy ze startupami oraz małymi i średnimi firmami z Kanady specjalizującymi się w wysokich technologiach, szczególnie w dziedzinie biotechnologii, nanotechnologii i technologii materiałowych. Uczestnikom programu zapewnimy dostęp do specjalistycznych laboratoriów, usług analitycznych oraz wiedzy specjalistów pracujących w naszym centrum" - powiedziała Piątek.

Ambasador de Boer podkreślił, że innowacyjne badania i rozwój, prowadzące do komercjalizacji nowych technologii, stały się główną siłą napędową rozwoju przedsiębiorczości w naszych krajach.

d2bnqqn

"Współpraca w rozwoju innowacyjności i obopólnie korzystnych innowacyjnych gospodarek, wspierania przedsiębiorczości i rozwoju twórczych pomysłów to kluczowe czynniki prowadzące stosunki dwustronne pomiędzy Kanadą a Polską na wyższy poziom" - mówił cytowany w komunikacie ambasador.

Rzeczniczka zaznaczyła, że EIT+ od kilku lat realizuje strategię współpracy ze startupami specjalizującymi się w wysokich technologiach, m.in. poprzez projekt "Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym".

"Dzięki temu na swoim koncie EIT+ ma już czternaście utworzonych spółek technologicznych oraz cztery zyskowne wyjścia z inwestycji" - dodała Piątek.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało w 2007 roku. To spółka, która na Dolnym Śląsku ma wspomagać rozwój gospodarki opartej na wiedzy, poprzez działanie w każdym z trzech jej głównych elementów: nauce, innowacji i edukacji. Udziałowcami spółki jest pięć wrocławskich uczelni - Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny, a także miasto Wrocław.

d2bnqqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnqqn