Trwa ładowanie...
djyd99u
djyd99u

Wrocław/ Ruszył nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2015 rok

W poniedziałek rozpoczął się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Wrocławia na 2015 rok. Samorząd przeznacza na ten cel 20 mln zł. W poprzedniej edycji zakwalifikowano do realizacji 89 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców.
Share
djyd99u

Jak poinformował PAP w poniedziałek koordynator Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego Bartłomiej Świerczewski, już w ciągu pierwszych godzin naboru mieszkańcy Wrocławia zgłosili pierwsze wnioski. "Wszystkie pomysły wrocławian zebrane do 9 marca zostaną przedstawione i poddane pod głosowanie" - dodał Świerczewski.

Jak podkreślił, wnioski można składać w wersji elektronicznej (na stronie www.wroclaw.pl/wbo) lub w formie papierowej; odpowiednie formularze są dostępne w centrach obsługi mieszkańców.

"Zachęcamy do korzystania z wersji elektronicznej, ponieważ z naszych statystyk wynika, że takie wnioski cieszą się potem w głosowaniu większym zainteresowaniem i tym samym mają większe szanse na realizację" - powiedział koordynator projektu.

djyd99u

Świerczewski poinformował, że rozpoczęły się również spotkania informacyjne nt. budżetu obywatelskiego, które mają zachęcić mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów. Tak jak przed rokiem wnioski można w składać w trzech kategoriach kwotowych: do 150 tys. zł, 500 tys. zł i do 1,5 mln zł. W założeniu chodzi o to, by projekty większe nie pozbawiały szans na zrealizowanie tych mniejszych lokalnych inicjatyw.

W tej edycji budżetu do podziału jest - tak jak przed rokiem - 20 mln zł.

Do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego we Wrocławiu zgłoszono 483 projekty, z których do głosowania dopuszczono 314. Przez dwa tygodnie ponad 153 tys. wrocławian oddało swój głos - ponad 80 procent przez internet.

Ostatecznie do realizacji zakwalifikowano z budżetu 2014 r. 89 projektów. Najwięcej głosów, bo ponad 15 tys., otrzymał projekt budowy 10 km tras rowerowych w centrum miasta zgłoszony przez stowarzyszenie Rowerowy Wrocław. Będzie zrealizowany za 1,5 mln zł. Podobne finansowanie w kwotach przekraczających milion zł zyskało też pięć kolejnych wniosków związanych z budową dużych parków rekreacyjnych i boisk sportowych.

Dwa lata wcześniej w pilotażowej edycji wrocławskiego budżetu obywatelskiego wykonano 8 projektów za łączną kwotę 3 mln zł.

djyd99u

Podziel się opinią

Share
djyd99u
djyd99u