Trwa ładowanie...
d1ndcuk

WSiP planuje skup akcji własnych w celu umorzenia

10.02. Warszawa (PAP) - NWZA WSiP zwołane na 8 marca zdecyduje o skupie akcji własnych w celu umorzenia. Walne podejmie także decyzję o umorzeniu 2.478.873 akcji własnych i...

d1ndcuk
d1ndcuk

10.02. Warszawa (PAP) - NWZA WSiP zwołane na 8 marca zdecyduje o skupie akcji własnych w celu umorzenia. Walne podejmie także decyzję o umorzeniu 2.478.873 akcji własnych i obniżeniu kapitału zakładowego oraz zmianie statutu umożliwiającej dokonanie emisji akcji w ramach kapitału docelowego - wynika z projektów uchwał na NWZA WSiP.

Projekt uchwały przewiduje, że upoważnienie zarządu do realizacji programu skupu akcji własnych ma zostać udzielone do dnia 31 grudnia 2010 r. jednak nie dłużej niż do chwili wyczerpania środków przeznaczonych na ich nabycie.

Walne ma podjąć także decyzję o zmianie statutu, która przewiduje upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji o wartości nominalnej nie wyższej niż 37,14 mln zł. Upoważnienie ma obowiązywać przez 3 lata.

"Zmiana statutu przewidująca uprawnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego pozostaje w ścisłym związku z koniecznością zapewnienia spółce warunków dalszego rozwoju poprzez pozyskanie kapitałów niezbędnych do dalszego finansowania działalności bieżącej oraz inwestycyjnej" - napisano w projekcie uchwały.

d1ndcuk

"Zmiana statutu przewidująca uprawnienie zarządu do podwyższenia kapitału ma na celu stworzenie zarządowi elastycznych mechanizmów umożliwiających podwyższenie kapitału zakładowego, w szczególności pozwalających na skrócenie procesu emisji. W ocenie walnego zgromadzenia podwyższenie kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, jest optymalnym z punktu widzenia interesu spółki sposobem pozyskiwania finansowania" - dodano.

Akcjonariusze zdecydują także o umorzeniu 2.478.873 akcji, nabytych przez WSiP w ramach wykonywania programu skupu akcji własnych oraz o obniżeniu kapitału zakładowego.(PAP)

gsu/ ana/

d1ndcuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ndcuk