Trwa ładowanie...
d3ldyk9

Wskaźnik apetytu na ryzyko w ciągu tygodnia spadł o 0,03 pkt - Lloyds

15.06. Warszawa (PAP) - Wskaźnik apetytu na ryzyko (Risk Appetite Index - RAI), wyliczany przez ekonomistów banku Lloyds, w tygodniu kończącym się 14 czerwca spadł o 0,03 pkt. do...

Share
d3ldyk9

15.06. Warszawa (PAP) - Wskaźnik apetytu na ryzyko (Risk Appetite Index - RAI), wyliczany przez ekonomistów banku Lloyds, w tygodniu kończącym się 14 czerwca spadł o 0,03 pkt. do -0,20 pkt. - wynika z piątkowej noty banku. Oznacza to spadek apetytu na ryzyko. RAI znajduje się poniżej średniego poziomu. Wszystkie składniki wskaźnika odnotowały spadki.

"RAI nie zareagował pozytywnie na deklaracje Eurogrupy, która wyraziła gotowość pożyczenia Hiszpanii do 100 mld euro na wsparcie systemu bankowego. (...) Obniżenie ratingów Hiszpanii i Cypru, a także kilku hiszpańskich banków zaciążyło na sentymencie, a złe nastroje były podsycane przez niepewność związaną z niedzielnymi wyborami w Grecji" - napisano w piątkowej nocie.

Składnik Zmiana Uwagi
1-tyg.

Rynki kapitałowe 0,05 Poniżej średniej
Obligacje rządowe -0,49 Powyżej średniej
Waluty -0,15 Powyżej średniej
Obligacje korporacyjne 0,15 Poniżej średniej
Gotówka 0,16 Poniżej średniej
Obligacje rynków wschodzących 0,10 Powyżej średniej
Surowce -0,06 Poniżej średniej

RAI -0,03 Poniżej średniej

Apetyt na ryzyko na rynkach walutowych wyliczany jest na podstawie jednomiesięcznej średniej implikowanej zmienności par USD/CHF, USD/JPY, USD/AUD, USD/NOK i USD/SEK. Komponent rynków kapitałowych oparty jest na indeksach Nikkei 225, S&P 500 oraz DJ Euro Stoxx 50. (PAP)

mj/ jtt/

d3ldyk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ldyk9
d3ldyk9