Trwa ładowanie...
d7ilkgc
07-03-2017 15:35

Wskaźnik koniunktury w przemyśle IRG SGH wzrósł o 4,4 pkt m/m do -1,9 pkt w II

Warszawa, 07.03.2017 (ISBnews) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym, wyliczany przez Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH) zwiększył się o 4,4 pkt m/m do -1,9 pkt w lutym 2017 r., podał Instytut. Był wyższy od wartości sprzed roku o 4,2 pkt.

d7ilkgc

"Odnotowano wzrost produkcji, portfela zamówień, zarówno w ujęciu ogółem jak, i eksportowych, zatrudnienia. Rosną zapasy i ceny. Pogorszyła się sytuacja finansowa przedsiębiorstw prywatnych. Saldo pytania o ogólną kondycję gospodarki polskiej zmniejszyło swoją wartość" - czytamy w komunikacie.

Według IRG SGH, oczekiwania na nadchodzące miesiące zarówno firm prywatnych, jak i publicznych są optymistyczne. W kolejnych miesiącach należy oczekiwać dalszej poprawy koniunktury.

W przekroju według głównych grup produktowych poprawę koniunktury odnotowano w produkcji półproduktów i dóbr inwestycyjnych. W przekroju według wielkości zatrudnienia pogorszenie koniunktury miało miejsce tylko w grupie przedsiębiorstw zatrudniających od 251 do 500 pracowników. Najwyższą wartość, +7,6 pkt., wskaźnik przyjął dla przedsiębiorstw zatrudniających ponad 501 pracowników. W przekroju regionalnym największe pogorszenie koniunktury miało miejsce w województwach mazowieckim i lubelskim. Największa poprawa w województwach pomorskim i łódzkim, podał także Instytut.

(ISBnews)

d7ilkgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ilkgc