Trwa ładowanie...
d1o078a

Wskaźnik koniunktury w przemyśle spadł w XI o 3,2 pkt mdm - IRG SGH

03.12. Warszawa (PAP) - W listopadzie wartość wskaźnika koniunktury w przemyśle przetwórczym spadła o 3,2 pkt mdm głównie z przczyn sezonowych, gdyż rdr wskaźnik wzrósł o 16,8 pkt...
Share
d1o078a

03.12. Warszawa (PAP) - W listopadzie wartość wskaźnika koniunktury w przemyśle przetwórczym spadła o 3,2 pkt mdm głównie z przczyn sezonowych, gdyż rdr wskaźnik wzrósł o 16,8 pkt - wynika z raportu Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.

"W listopadzie 2010 koniunktura w przemyśle przetwórczym pogorszyła się. Pogorszenie jest skutkiem negatywnego oddziaływania czynników sezonowych. Oddziaływanie czynników cyklicznych jest pozytywne. Wartości sald głównych pytań ankiety: produkcji, portfela zamówień, zatrudnienia są wyższe niż przed kryzysem finansowym" - napisano.

Z badań wynika, że przedsiębiorstwa informują o spadku poziomu produkcji i portfela zamówień. Przewidywania na najbliższe miesiące są pesymistyczne.

d1o078a

"Należy zatem oczekiwać dalszego pogorszenia koniunktury" - napisano.

Z badań wynika, że rośnie eksport.

"Od sierpnia br. saldo tego pytania zwiększyło się o 6 punktów. Towarzyszy temu spadek konkurencyjności naszych towarów na rynkach zagranicznych i spadek korzyści z eksportu w porównaniu do korzyści z produkcji na rynek krajowy. Przedsiębiorstwa przewidują odwrócenie tych tendencji w nadchodzących miesiącach" - napisano. (PAP)

map/ ana/

d1o078a

Podziel się opinią

Share
d1o078a
d1o078a