Trwa ładowanie...
d3dbax6

Wskaźnik koniunktury w przemyśle we IX spadł mdm o 1,3 pkt. do minus 0,2 pkt. - IRG SGH

07.10. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle we wrześniu spadł mdm o 1,3 pkt. do poziomu minus 0,2 pkt. - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Z badań wynika, że...

d3dbax6
d3dbax6

07.10. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle we wrześniu spadł mdm o 1,3 pkt. do poziomu minus 0,2 pkt. - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Z badań wynika, że najbliższe miesiące to okres negatywnego oddziaływania czynników sezonowych.

"Wskaźnik koniunktury we wrześniu zmniejszył swoją wartość o 1,3 punktu, do poziomu minus 0,2 pkt. W skali roku miał miejsce wzrost wartości wskaźnika o 6,1 punktu. Pogorszenie koniunktury odnotowano tylko w sektorze prywatnym. W tym badaniu poziom produkcji ponownie się zwiększył, podobnie jak zamówienia, zarówno ogólny portfel zamówień jak i zamówienia eksportowe. Zatrudnienie wzrosło tylko w sektorze prywatnym" - napisano w komentarzu do badania.

"Przewidywania na najbliższe miesiące są jednak pesymistyczne. Przedsiębiorstwa oczekują pogorszenia koniunktury" - dodano.

IRG SGH podaje, że w przekroju według głównych grup produktowych, pogorszenie koniunktury odnotowano w produkcji półproduktów i dóbr inwestycyjnych.

d3dbax6

"W pozostałych grupach miała miejsce poprawa koniunktury. Największy wzrost wartości wskaźnika miał miejsce w produkcji energii" - wynika z badań.

W przekroju regionalnym poprawę koniunktury odnotowano w 7 województwach.

"Największą w województwach podlaskim i małopolskim. Największe pogorszenie koniunktury miało miejsce w województwie zachodniopomorskim i świętokrzyskim" - podaje IRG SGH.

Według wielkości zatrudnienia największa poprawa koniunktury miała miejsce w przedsiębiorstwach zatrudniających od 501 do 2000 pracowników. Najniższą wartość, minus 3,8 pkt. wskaźnik koniunktury przyjął dla przedsiębiorstw najmniejszych, zatrudniających do 50 pracowników. (PAP)

bg/ ana/

d3dbax6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dbax6