Trwa ładowanie...
d1w9aun

Wskaźnik medialności recesji w grudniu spadł o 13 proc. - PRESS-SERVICE

17.01. Warszawa (PAP) - Wskaźnik medialności recesji w grudniu wyniósł 312 pkt, co oznacza spadek o 13 proc. czyli o 24 pkt w porównaniu do listopada - wynika z opublikowanego w...

Share
d1w9aun

17.01. Warszawa (PAP) - Wskaźnik medialności recesji w grudniu wyniósł 312 pkt, co oznacza spadek o 13 proc. czyli o 24 pkt w porównaniu do listopada - wynika z opublikowanego w czwartek raportu firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

"Ostatni odczyt WMR pokazuje wartość 312 punktów - najniższą od sierpnia (2,7 tys. publikacji). Prym wśród wieszczących zbliżającą się do naszej gospodarki recesję wiódł prof. Krzysztof Rybiński. Tradycyjne media w takim duchu pisały znacznie mniej, w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Na rzadsze występowanie słowa +recesja+ w przekazach medialnych wpływ miało między innymi uspokojenie sytuacji wokół strefy euro" - napisano w raporcie.

Z raportu wynika, że WMR w 2012 roku przyjmował średnią wartość 353 pkt (przed rokiem: 416).

"Najwyższy był w styczniu - 616. W ciągu dwunastu miesięcy odnotowano sześć spadków i sześć wzrostów. W pierwszym kwartale wyraźny był trend spadkowy mający swój początek jeszcze w roku 2011, natomiast później mieliśmy do czynienia z trendem bocznym. W czwartym kwartale minionego roku ukazało się jednak więcej publikacji aniżeli w trzecim" - napisano. (PAP)

nik/ jtt/

d1w9aun
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9aun
d1w9aun