Trwa ładowanie...
d1iqfec

Wskaźnik Pengab w lutym wzrósł o 0,1 pkt. do 27,6 pkt. (opis)

25.02. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w lutym 2014 roku w stosunku do styczniowego pomiaru o 0,1 pkt. do poziomu 27,6 pkt. - poinformował Związek...

Share
d1iqfec

25.02. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w lutym 2014 roku w stosunku do styczniowego pomiaru o 0,1 pkt. do poziomu 27,6 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich oraz TNS Polska.

Wskaźnik ocen wyniósł 17,7 pkt., czyli w porównaniu do ostatniego odczytu spadł o 5,6 pkt., natomiast wskaźnik prognoz wzrósł o 5,9 pkt. do 37,6 pkt.

"Sytuację w lutym można określić jako stabilizację po optymistycznym styczniu, mamy tutaj pewne ostudzenie po styczniu. Bardzo pozytywna jest ocena przewidywań tego, co się wydarzy w ciągu najbliższych trzech miesięcy" - powiedział na konferencji Andrzej Olenkiewicz z TNS Polska.

"Przewidywania są optymistyczne zarówno jeśli chodzi o kredyty indywidulane, jak i aktywność przedsiębiorstw" - dodał.

d1iqfec

Wskaźnik prognoz dla kredytów dla gospodarstw domowych wyniósł w lutym 71 pkt., po wzroście o 10 pkt. miesiąc do miesiąca, a wskaźnik oceny dla tego segmentu wyniósł 22 pkt., po spadku o 1 pkt.

Wskaźnik prognoz dla kredytów podmiotów gospodarczych w lutym wyniósł 36 pkt., po wzroście o 4 pkt. w porównaniu do stycznia, a wskaźnik ocen osiągnął 8 pkt., rosnąc tym samym o 3 pkt.

W lutowym badaniu ZBP i TNS Polska prognozy dla depozytów gospodarstw domowych wyniosły 20 pkt., po wzroście o 4 pkt. wobec styczniowego odczytu, a wskaźnik bieżących ocen w tym segmencie wyniósł 14 pkt. i jest niższy w stosunku do stycznia o 5 pkt.

Wskaźnik prognoz dla depozytów podmiotów gospodarczych zanotował w lutym 8 pkt., czyli był 1 pkt. wyższy niż w styczniu. Wskaźnik ocen w tym segmencie wyniósł 7 pkt., czyli spadł o 6 pkt. mdm.

Poniżej salda ocen, informujące o różnicy między odsetkiem placówek stwierdzających wzrost i spadek, według danych ZBP

saldo ocen zmiana mdm Kredyty konsumpcyjne 30 1 Kredyty mieszkaniowe 14 1 Kredyty samochodowe 0 4 Kredyty inwestycyjne 6 -8 Kredyty obrotowe 12 -1 Depozyty bież. gosp. domowych 23 -11 Depozyty bież. przedsiębiorstw 11 -18 (PAP)

seb/ jtt/

d1iqfec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iqfec
d1iqfec